Фермери скаржаться на низьку ціну на спаржу

0
39
Баварські фермери, які вирощують спаржу, відкривають сезон збирання врожаю 2023 року з економічними турботами. Фермери скаржаться на низьку ціну на спаржу: Однією з проблем вважається ціноутворення. У четвер на фермі в нюрнберзькому Кноблаухсланді очікуються прем’єр-міністр Маркус Зедер та міністр сільського господарства Міхаела Канібер (обидва – ХСС). У деяких регіонах Баварії, наприклад, на околицях Шробенхаузена, збирання врожаю спаржі, вирощеної під плівкою, ведеться вже з кінця березня.

“Фермери, які вирощують спаржу, знаходяться під величезним тиском”, сказав Deutsche Presse-Agentur Петер Штробль, керуючий директор Асоціації з вирощування спаржі в Південній Баварії. Збільшення встановленого законом мінімального розміру оплати праці спричинило значне зростання витрат. Вирощування благородного овочів потребує великих витрат, на гектар оброблюваної землі припадає від двох до трьох працівників зі збирання врожаю. На баварських фермах, які вирощують спаржу, 90 відсотків цих працівників приїжджають із Румунії.

З іншого боку, існує ціновий тиск із боку роздрібних груп та оптових ринків. У фермерських продажах зростання витрат також навряд чи може бути передане споживачам через ціни. “Взагалі-то, ціна на спаржу має зростати, але в даний момент це неможливо”, – сказав Штробль. Як наслідок це може призвести до скорочення посівних площ. Це вже можна спостерігати по всій Німеччині.

У Баварії спаржа вирощується у кількох регіонах, а найбільшим суцільним районом вирощування спаржі у Вільній державі є район навколо Шробенхаузена у Верхній Баварії. Іншими районами вирощування спаржі є регіон Абенсберг у нижньобаварському окрузі Кельхайм, регіон Кноблаухсланд на околицях Нюрнберга, околиці Бамберга та нижньофранконський регіон Майндрейк. За даними Баварського державного статистичного управління, спаржа у Баварії вирощується на загальній площі 3900 га. Звичайний період збирання врожаю – з початку квітня до «спаржового Нового року» у день літнього сонцестояння наприкінці червня.

Читайте також:  Дефіцит газу в Німеччині в лютому - експерти остерігають

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :