Фільм «Темний лицар» у Гонконгу заборонила цензура

0
244

Цензори скасували показ фільму в кінотеатрі на відкритому повітрі через численні сцени насильства.

Фільм

У Гонконгу заборонили показувати фільм “Темний лицар”. Як повідомили організатори, показ фільму з франшизи про Бетмена скасували після втручання державних цензорів. При цьому влада заперечує, що скасування мало політичний характер.

Фільм «Темний лицар» заборонили через надмірне насильство

“Темний лицар” – бойовик 2008 року, деякі сцени фільму знімали в Гонконгу. Його планували показати в кінотеатрі просто неба 27 жовтня. Проте пізніше замінили на «Залізну людину», повідомляється на сайті організаторів.

Фільм довелося замінити після рекомендації міського управління у справах кіно, газет та статей (OFNAA). Цей орган у тому числі перевіряє фільми, а минулого року отримав ширші повноваження щодо цензури.

Показувати фільм

У відомстві вважали, що у фільмі «Темний лицар» надто багато сцен насильства. Тому він не підходить для показу на свіжому повітрі. Про це повідомив організатор, який пізніше заявив, що рішення не було чимось «незвичним».

У сюжетній лінії фільму фігурує китайський бухгалтер, який працює на кримінальні угруповання Готем-Сіті. Він біжить від переслідування до Гонконгу, думаючи, що «китайці не видадуть нікого зі своїх». У 2008 році це був найкасовіший фільм у Гонконгу.

На той час Warner Bros. Хотіли зняти деякі сцени фільму у материковому Китаї. Однак пізніше від цієї ідеї вирішили відмовитися. Організатори воліли не вимагати дозволу на зйомки в материковому Китаї через «культурні особливості».

Після протестів у Гонконгу Китай бореться з інакодумством

Інші фільми, які отримали від OFNAA ту саму оцінку, що й «Темний лицар», не було виключено з календаря показів на свіжому повітрі.

Представник організаторів показів повідомив, що два інші фільми про Бетмена з трилогії Нолана отримали дозвіл на показ. За його словами, вони «набагато менш жорстокі». В OFNAA цю інформацію не прокоментували.

Читайте також:  Фондові індекси Гонконгу впали на 6%

Заборона на показ «Темного лицаря» з’явилася за два дні після виступу голови Гонконгу Джона Лі, колишнього співробітника служби безпеки. Він заявив, що влада міста хоче, щоб про Гонконг розповідали «хороші історії» і тому навіть виділили кошти на ці цілі.

Від демократичної атмосфери міста, яка колись цінувалася творчою інтелігенцією, за останні три роки не залишилося і сліду. Повідомляється, що Китай розправляється із усілякими проявами інакодумства після численних ліберальних протестів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я