Фінансовий дефіцит у старості – більшість стурбована

0
39

Кожен четвертий мешканець Німеччини нині нічого не відкладає на старість. При цьому багато людей побоюються значних фінансових розривів у старості.

Фінансовий дефіцит у старості - більшість стурбована

Фінансовий дефіцит у старості – більшість стурбована

Згідно з результатами опитування, багато жителів Німеччини побоюються, що в старості їх рівень життя буде значно нижчим. Тим не менш, багато з них не створюють приватних резервів, згідно з опитуванням, проведеним на замовлення R+V Versicherung та наданим Deutsche Presse-Agentur.

Тут також може зіграти роль порівняно висока інфляція, яка знижує купівельну спроможність населення. Страховики життя тощо також очікують послаблення бізнесу цього року.

Згідно з опитуванням, 70% із більш ніж 1000 респондентів очікують великого (49%) або навіть дуже великого (21%) фінансового дефіциту на старості. Ще 26% очікують на досить невеликий розрив. Лише 4 відсотки вважають, що у них є чимала фінансова подушка безпеки.

Ця стурбованість особливо яскраво виражена серед молодого покоління. Так, 78% молодих людей віком від 21 до 34 років вважають, що у старості вони не матимуть необхідних фінансових засобів для звичного рівня життя. Серед старшого покоління старше 50 років цей показник становить 65%, що є дещо нижчим, ніж у середньому серед опитаних.

Інфляція відіграє свою роль

Незважаючи на побоювання, кожен четвертий нині нічого не відкладає на старість, 25% – до 50 євро на місяць. Ще 20% відкладають від 50 до 100 євро на місяць, а 29% витрачають понад 100 євро.

За даними опитування, багато ощадників коштів на старість покладаються на продукти, які вважаються менш ризикованими, але часто приносять менший дохід. Класична ощадна книга займає перше місце з 31%. За нею слідує власна нерухомість – 25%, а на третьому місці – приватне пенсійне страхування з фіксованою процентною ставкою (22%). Фонди акцій, пенсійне страхування з прив’язкою до паїв та індивідуальні акції відіграють меншу роль – менше 20 відсотків кожен. Можна було кілька відповідей.

Читайте також:  Tesla знижує ціни на електромобілі в КНР через конкуренцію

Схоже, що люди гальмують розвиток приватного пенсійного забезпечення через порівняно високу інфляцію. «Реальне зниження доходів та надзвичайно високий рівень невизначеності створюють навантаження на бізнес страхування життя», – заявив нещодавно головний виконавчий директор Німецької спілки страхування (GDV) Йорг Асмуссен.

Для страховиків життя, Pensionskassen та пенсійних фондів GDV очікує зниження премій на 5,5 відсотка порівняно з попереднім роком. Більш слабкий бізнес очікується, зокрема, щодо продуктів, за якими страхувальники вносять внески не регулярно, а лише один раз. Минулого року страховики життя та подібні до них вже зафіксували загальне зниження преміального доходу на шість відсотків до добрих 97 мільярдів євро.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :