Фінансовий сектор Уганди визнаний найрозвиненішим у Східній Африці

0
287

Кампала стає привабливішою для іноземних інвесторів, ніж Найробі.

Фінансовий сектор Уганди визнаний найрозвиненішим у Східній Африці

Кампала незабаром може витіснити Найробі з позиції фінансової столиці східної Африки, якщо уряд Уганди продовжить вживати заходів, завдяки яким у країні з’явився найрозвиненіший фінансовий сектор регіону. Це випливає з шостого видання Індексу фінансових ринків Африки 2022 Absa, опублікованого банком Absa та Форумом офіційних валютно-фінансових інститутів (OMFIF).

Цього року Уганда обійшла всіх регіональних конкурентів і стала лідером щодо зростання валютних ринків, макроекономічними можливостями та здійсненності стандартних генеральних угод – трьома з того, що у звіті названо «стовпами» зростання ринків капіталу.

Кенія лідирувала в регіоні, набравши 65 балів у 2020 році та 58 балів минулого року, але цього року її рейтинг знизився до 47 балів, частково через економічну невизначеність, пов’язану із загальними виборами в країні.

Фінансовий сектор Уганди знаходиться на підйомі

Згідно з дослідженням, проведеним серед 23 країн, зростання фінансової галузі Уганди зумовлене «великими активами пенсійних фондів». Вона також займає високі позиції щодо інших «стовпів», таких як прозорість оподаткування та регулювання, глибина ринку та прозорість виконання юридичних контрактів, але поступається Кенії та Танзанії за потенціалом місцевих інвесторів.

За останні два роки ринки капіталу країни значно покращилися, отримавши високі оцінки в таких галузях, як автоматизація торгівлі та розрахунків, незважаючи на те, що на фондовій біржі країни зареєстровано лише 18 компаній у порівнянні з 64 компаніями у Кенії та 28 у Танзанії.

Фінансовий сектор Уганди визнаний найрозвиненішим у Східній Африці.  Фото: Kaufdex / Pixabay.com

Закон про валютне регулювання 2022 року дозволив більшій кількості іноземних гравців інвестувати у місцевий борговий ринок, а також запросити інвесторів із Співтовариства щодо розвитку півдня Африки до купівлі державних облігацій.

Зростання економіки Уганди цього року склало 4,6%, що швидше, ніж прогнозувалося. Світовий банк посилається на зростання ділової активності після того, як у січні минулого року економіка знову відкрилася після дворічного закриття через пандемію.

Читайте також:  У Китаї падають ціни на нове житло

Тим часом цього року Індекс щастя Африки, складений за результатами дослідження 40 африканських країн, визнав угандійців найщасливішими громадянами Східної Африки. У ньому використовуються такі параметри, як ВВП душу населення, соціальна підтримка, тривалість здорового життя, свобода вибору і щедрість.

А Міжнародний валютний фонд (МВФ) високо оцінив дії Банку Уганди щодо стримування інфляції шляхом посилення умов ліквідності, передбачивши, що дохід на душу населення зросте з 812 доларів до 1180 доларів до 2026 року.

Проте ВВП країни минулого року становив $40 млрд, поступаючись Кенії та Танзанії, які досягли $110 млрд і $67 млрд відповідно.

Африка приймає стійке фінансування

За словами голови OMFIF Девіда Марша, «Поглиблення місцевих фінансових ринків сьогодні повсюдно розглядається як оптимальний засіб хеджування від міжнародних економічних вагань. Африканські країни приймають стійке фінансування, впроваджуючи міжнародні інвестиційні норми, а деяких випадках застосовуючи новаторські методи».

Але щоб Уганда спромоглася змістити Кенію з позиції провідного фінансового центру, їй доведеться докласти більше зусиль для розвитку сектору фінтеху, щоб мати можливість обслуговувати величезне небанківське населення. Щоб залучити ще більше іноземних інвесторів, країна має припинити обмежувати доступ до Інтернету та створити сприятливі умови для зростання стартапів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я