Фондові індекси Гонконгу впали на 6%

0
236

Ринок відреагував панікою на переобрання Сі Цзіньпіна.

Фондові індекси Гонконгу впали на 6%

Фондові індекси Гонконгу знизилися на 6%. Акції пережили найгірший день з часів світової фінансової кризи 2008 року, лише через день після того, як китайський лідер Сі Цзіньпін зміцнив свою залізну хватку при владі на великих політичних зборах.

Іноземні інвестори, налякані результатами перестановок у керівництві Комуністичної партії, скинули китайські акції та юань, незважаючи на публікацію сильніших, ніж очікувалося, даних щодо ВВП.

Вони стурбовані тим, що посилення контролю Сі над владою призведе до продовження існуючої політики Пекіна та подальшого ослаблення економіки.

Гонконгський еталонний індекс Hang Seng (HSI) упав на 6,4% у понеділок, що стало найбільшим денним падінням з листопада 2008 року. Індекс закрився на найнижчому рівні з квітня 2009 року.

Китайський юань різко ослаб, досягнувши нового 14-річного мінімуму щодо долара США на наземному ринку.

Фондові індекси Гонконгу впали: показники економіки

На офшорному ринку, де валюта може торгуватися вільніше, валюта впала на 0,8%, коливаючись поблизу найслабшого рівня за всю історію спостережень, навіть незважаючи на те, що економіка Китаю зросла на 3,9% у третьому кварталі порівняно з минулим роком, за даними Національного бюро статистики.

Економісти, опитані агентством Reuters, очікували зростання на рівні 3,4%.

Різкий розпродаж відбувся наступного дня після того, як правляча Комуністична партія представила своє нове керівництво на наступні п’ять років. На додаток до отримання безпрецедентного третього терміну на посаді глави партії Сі укомплектував свою нову керівну команду стійкими прихильниками.

Фондові індекси Гонконгу знизилися на 6%.  Фото: katjen/shutterstock.com

Ряд високопосадовців, які підтримали ринкові реформи та відкриття економіки, були відсутні у новій команді вищого керівництва, що викликало занепокоєння щодо майбутнього розвитку країни та її відносин зі Сполученими Штатами.

Читайте також:  Локдаун у Китаї: влада посилює заходи

Серед тих, кого відтіснили, були прем’єр-міністр Лі Кецян, віце-прем’єр Лю Хе та керуючий центральним банком І Ган.

Чого злякалися інвестори

“Схоже, що кадрові перестановки в керівництві налякали іноземних інвесторів і змусили їх позбавитися своїх китайських інвестицій, що спровокувало масові розпродажі китайських акцій, зареєстрованих у Гонконгу”, – сказав Кен Чунг, головний азіатський форекс-стратег Mizuho Bank.

Дані ВВП відзначили зростання в порівнянні зі зростанням на 0,4% у другому кварталі, коли економіка Китаю постраждала від широкомасштабних блокувань Covid.

Шанхай, фінансовий центр країни та ключовий світовий торговельний вузол, був закритий на два місяці у квітні та травні. Але темпи зростання все ще були нижчими за річну офіційну мету, встановлену урядом раніше цього року.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я