Гіпотиреоз та жіноче здоров’я Наш організм – надзвичайно складний механізм. У ньому всі системи пов’язані між собою. Од…

0
24

📌Гіпотиреоз та жіноче здоров’я

Наш організм – надзвичайно складний механізм. У ньому всі системи пов’язані між собою. Один із важливих факторів нормальної роботи всього організму – щитовидна залоза☝️. Один із видів порушення її роботи – гіпотиреоз. Це стан, за якого щитовидка виробляє недостатньо гормонів. А гормони – основа життєдіяльності.

А якщо не лікувати❓
Я не стану розповідати про всі наслідки. Зупинимося лише на жіночому здоров’ї:
🔺порушення менструального циклу аж до повної його відсутності (аменореї);
🔺ановуляція – повна відсутність овуляції;
🔺безпліддя – наслідок ановуляції. І це закономірно, адже саме естроген (один з гормонів, що виробляє щитовидка) безпосередньо бере участь у заплідненні;
🔺неможливість виносити плід;
🔺проблеми зі здоров’ям малюка після народження;
🔺маткові кровотечі.
☝️І це ми не говоримо про загальні порушення функціонування організму – зміна настрою, набір ваги, сухість та лущення шкіри, постійна втома, порушення сну, мікседема (коли накопичується значна кількість зайвої рідини в організмі, що викликає набряки та зниження температури тіла).
✔️Часто гіпотиреоз супроводжує інші захворювання жіночої репродуктивної системи – ендометріоз, полікістоз.

Що робити?🤔
✅Пройти обстеження в ендокринолога та чітко слідувати інструкціям у лікуванні. Зазвичай призначають гормонозамісну терапію. Вона допомагає компенсувати нестачу гормонів та нормалізувати роботу щитовидної залози.

✔️Гіпотиреоз – це ще одне свідчення, що причини проблем однієї системи організму можуть ховатися в порушеннях роботи іншої (в даному випадку – щитовидної залози).
Ніколи не нехтуйте порадами лікаря та його призначеннями.
Бережіть себе та будьте здорові❤️

Читайте також:  Уникаємо поширених помилок та як підготуватись до здачі PAP тестуЗгідно америк...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я