Хабек оголосив про плани створення водневої мережі

0
31

Міністр економіки Роберт Хабек хоче до літніх канікул розробити концепцію транспортування водню трубопроводами через Німеччину. Він звертається до мережних операторів.

Хабек оголосив про плани створення водневої мережі

Хабек оголосив про плани створення водневої мережі

Плани будівництва мережі магістральних трубопроводів для водню в Німеччині повинні бути представлені до літніх канікул. Про це повідомив міністр економіки Роберт Хабек у суботу під час відвідин берегової електростанції у Кілі. Тепер треба уточнити, хто платитиме за цю мережу, сказав політик «зелених».

Операторам електромереж тепер доведеться будувати лінії для матеріалу, якого ще немає і який у великих кількостях надійде лише за п’ять-шість років. “Вони повинні робити авансові платежі”. За словами Хабека, якщо модель ринку буде гарною, оператори мереж зможуть це зробити. Якщо ні, їх доведеться підтримувати, сказав він. “Зараз ми представляємо плани того, як це має виглядати, і ми представляємо їх не в тому вигляді, в якому їх придумав Роберт Хабек, а у вигляді конкретних консультацій з операторами мережі”.

За словами міністра, також має бути ухвалено рішення про стратегію електростанцій. За його словами, для обсягів електроенергії, які не покриваються вітром і сонцем, у майбутньому мають з’явитися водневі електростанції та електростанції, здатні працювати на водні. “Куди ми йдемо? Які обсяги буде виставлено на тендер? Яка додаткова винагорода? Нині ми це уточнюємо». Це має бути представлено у другій половині року. Потім аукціон заплановано на кінець року.

Хабек: покращити транспорт електроенергії

Щодо електромереж, Хабек сказав, що концепція «використовувати замість відключення» має бути реалізована швидко. У Шлезвіг-Гольштейні та східній Німеччині, наприклад, завжди неприємно, коли електроенергія, яка могла б бути вироблена, не може транспортуватися мережею. Тоді її відключають та виплачують винагороду. «Зараз ми хочемо це змінити», – сказав політик «зелених» у суботу під час відвідин прибережної електростанції у Кілі. За його словами, хочеться нарешті реалізувати цю концепцію.

Читайте також:  Біткоїн перевищив позначку $30 тисяч вперше з червня 2022 року Ринок так званих криптовалют продовжує зростати. Сьогодні о 07:43

Раз у раз трапляється, що вітряні турбіни доводиться відключати саме тому, що вітру багато, а електроенергія не може бути перенаправлена. За словами Хабека, цю електрику можна використати, наприклад, для вироблення тепла для централізованого теплопостачання.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :