Хабек радить не встановлювати нові системи опалення

0
40

Чи варто в найближчому майбутньому встановлювати нову систему опалення на маслі чи газі? Федеральний міністр економіки Хабек радить цього не робити. Викопні джерела енергії – це глухий кут, а не скарбничка.

Хабек радить не встановлювати нові системи опалення

Хабек радить не встановлювати нові системи опалення

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек радить не встановлювати нові системи опалення на нафті та газі протягом найближчих місяців. Протягом 18 років тепловий насос окупає себе. Крім того, ціни скоро впадуть. Тому було б дуже неправильно панікувати в останній момент», – сказав політик «зелених» газет Funke-Mediengruppe. «Ніхто не повинен поспішати встановлювати олійну чи газову систему опалення. Викопні джерела енергії – це глухий кут, а не скарбничка».

Ціни на природний газ та пічне паливо постійно зростатимуть із 2027 року через торгівлю квотами на викиди ЄС, додав віце-канцлер. «Вже з цієї причини для таких довгострокових інвестицій, як опалювальна система, слід вибирати відновлювані джерела енергії». Але оскільки теплові насоси досі були дорожчими за газові системи опалення, «ми допоможемо людям перейти на них за допомогою фінансової підтримки».

Хабек обережно поставився до пропозиції міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП) виплачувати премії за відмову від використання теплових насосів залежно від віку попередньої системи опалення. «Прив’язка до віку системи опалення починається з ефекту захисту клімату. Це важливий аспект, але потім ми маємо розглянути питання про те, як забезпечити соціальну компенсацію», – сказав він. «Для мене важливо, щоб люди з низькими та середніми доходами, зокрема, отримали чітку підтримку». За словами Хабека, концепція соціальної компенсації має бути готовою, коли кабінет міністрів займеться законом про енергетику будівель.

Віце-канцлер виступив на захист спірних винятків щодо заміни опалення для людей віком понад 80 років. «Ми хочемо запровадити повний виняток для дуже літніх людей. Якщо їхнє опалення зламалося і не підлягає відновленню, вони не зобов’язані переходити на опалення, що відновлюється», – сказав він. Хабек пояснив, що люди, молодші 80 років, також можуть подати заяву на звільнення від сплати податку, якщо заміна системи опалення «приведе до невиправданих труднощів». Для всіх них «тобто і для 79-річного залишається можливість подати спеціальну заяву на звільнення».

Читайте також:  Німеччина ризикує потрапити в залежність від Китаю та Катару

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :