ХДС здивований пропозицією Гольдшмідта щодо опалення

0
38

Згідно з планами берлінської світлофорної коаліції, з 2024 року кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна на 65% складатися з відновлюваних джерел енергії.

ХДС здивований пропозицією Гольдшмідта щодо опалення

ХДС здивований пропозицією Гольдшмідта щодо опалення

Усередині чорно-зеленої коаліції розгорілася суперечка з приводу пропозиції міністра охорони навколишнього середовища Тобіаса Гольдшмідта про якнайшвидше припинення опалення на нафті та газі. «Поворот до опалення – це найкрутіша гора, на яку ще доведеться піднятися на шляху до кліматичної нейтральності», – заявив у п’ятницю політик «зелених». Федеральний уряд має підтримати регіони-першопрохідці через положення про відкриття земель. Це пов’язано з тим, що Гольдшмідт хоче заборонити нафтове та газове опалення з 2040 року на п’ять років раніше, ніж федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені). Раніше про це повідомляли ЗМІ.

Тепер кабінет міністрів має обговорити пропозицію Гольдшмідта. 12 травня цим питанням займеться Бундесрат. Генеральний секретар ХДС Лукас Кіліан назвав ініціативу Гольдшмідта несподіваною. Раніше заборона на нафтове та газове опалення в уже амбітному законі про енергетику будівель не відповідає позиції ХДС Шлезвіг-Гольштейна.

Міністр внутрішніх справ Сабіна Зюттерлін-Вак (ХДС) зазначила, що Шлезвіг-Гольштейн має внести зміни до закону про енергетичний перехід та захист клімату, щоб стати першою кліматично нейтральною промислово розвиненою землею до 2040 року. «Під час цього законодавчого процесу ми перевіримо, які регулювальні гвинти ми маємо повернути, щоб досягти кліматичної нейтральності до 2040 року. Тому питання про те, чи потрібне для цього застереження про відкриття держави у Законі про енергетику будівель, залишається цілком відкритим».

Згідно з планами берлінської світлофорної коаліції, з 2024 року кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна на 65% складатися з відновлюваних джерел енергії. При цьому необхідно встановити, наприклад, теплові насоси, сонячні теплові системи або гібридні системи теплового насоса та газового опалення. Існуючі нафтові та газові системи опалення можна продовжувати експлуатувати, а системи опалення, що вийшли з ладу, можна ремонтувати. Якщо після 2024 року старі системи опалення будуть безповоротно зламані, то в короткостроковій перспективі можна буде знову встановити нафтовий або газовий котел, але протягом трьох років він має бути доповнений сучасними технологіями, щоб виконати вимогу 65%. З кінця 2044 року використання нафти та газу для опалення має бути остаточно припинено, оскільки Німеччина хоче стати кліматично нейтральною з 2045 року.

Читайте також:  Збільшилася кількість банкрутств у Німеччині

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :