хто купує зроблені у 90-х дискети

0
225

Бізнесмен із Каліфорнії вже двадцять років успішно займається продажем комп’ютерних дискет і прикривати свій бізнес не має наміру.

зроблені у 90-х дискети

Комп’ютерні дискети були дуже популярними понад двадцять років тому. Здавалося б, зараз ці носії інформації безнадійно застаріли і вже не користуються попитом. Однак Том Перскі з Каліфорнії, власник компанії з відновлення та продажу дискет floppydisk.com, каже, що бізнес поки що прикривати не збирається, а зроблені в 90-х дискети, як і раніше, користуються популярністю.

Зроблені в 90-х дискети: хто їх купує і навіщо

Хто купує дискети в епоху, коли складніші пристрої для зберігання інформації, такі як CD-ROM, DVD-диски та USB-флешки, поступово застарівають через інтернет та хмарні сховища?

За словами Перськи, дискети часто купують просто захоплені люди, причому попит мають як нові, так і вживані дискети. Власник компанії каже, що востаннє йому вдалося купити у виробника близько двох мільйонів дискет десять років тому, приблизно тоді ж і припинився їхній випуск. За рахунок цього запасу його компанія поки що й тримається на плаву.

Зроблені у 90-х дискети досі мають попит.  Фото: Ivan Radic/commons.wikimedia.org

Однак основні клієнти бізнесу Перкс – це промислові підприємства. Дискети вони використовують за прямим призначенням для зберігання даних. Багато промислових установ створювалися для роботи на підприємствах у 90-х роках і раніше, а розраховані вони були на не один десяток років. Тоді для проектування цих установок використовували передові технології на той час і тридюймові дискети. Тому їх використовують і досі.

Також, за словами Перськи, дискети дуже потрібні в авіаційній промисловості. Нині у світі величезна кількість літаків, збудованих понад двадцять років тому. Вони досі використовують дискети для роботи з авіонікою.

«Уявіть, що ви збудували літак 20, 30 або навіть 40 років тому. Ви використовували б гнучкі диски для зберігання інформації про деякі елементи авіоніки цього літака», — каже 73-річний Перськи. За рахунок використання багатьма компаніями застарілих дискет його бізнес досі приносить якийсь дохід, вважає бізнесмен.

Читайте також:  Локдаун у Китаї: влада посилює заходи

“Гнучкі диски – надійна річ, їх неможливо зламати”

Як зізнався Перськи, на його складі зараз зберігається приблизно півмільйона дискет. Полиці складу забиті яскраво-зеленими, помаранчевими, синіми, жовтими та чорними дискетами, надісланими з усього світу. Дискети проходять через конвеєрну стрічку. На одному кінці знаходиться велика магнітна машина, яка стирає інформацію, на іншому кінці інша машина наклеює на них етикетки.

Дискети вважаються надійним способом збереження інформації.  Фото: User:Amada44/commons.wikimedia.org

Незважаючи на те, що дискети — пережиток минулого, Перськи каже, що мають кілька позитивних якостей. “Гнучкі диски – це дуже надійний, дуже стабільний, дуже добре зрозумілий спосіб зберігання інформації. Крім того, дискет має чудову перевагу — їх неможливо зламати», — підкреслює Перскі.

Він вирішив зайнятися цим бізнесом після того, як у 1990-х роках працював у податковій компанії, яка дублювала дані на гнучкі диски. Перськи каже, що закохався у цей бізнес і із задоволенням взявся за нього, але не очікував, що це може тривати ще 20 років.

«Я займатимуся цим бізнесом доти, доки люди продовжуватимуть хотіти мати дискети. Але це, звичайно, не назавжди», — з жалем каже Перксі.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я