Ху Цзіньтао відвели з церемонії закриття

0
236

Колишній лідер Китаю привселюдно залишив церемонію закриття.

Ху Цзінао відвели з церемонії закриття

Ху Цзіньтао забрали з церемонії закриття з’їзду Комуністичної партії.

79-річний чоловік сидів поряд із президентом Сі Цзіньпіном, коли до нього підійшли та відвели офіційні особи. Жодних пояснень не було дано.

Очікується, що після тижневого з’їзду партія затвердить 69-річного Сі на історичний третій термін.

Захід, проведений кожні п’ять років у Пекіні, зміцнив його позицію наймогутнішого лідера Китаю з часів Мао Цзедуна.

Ху Цзіньтао, який обіймав посаду президента з 2003 по 2013 рік, був на сцені, коли до нього підійшли два чиновники. Він щось сказав Сі Цзіньпіну, який кивнув у відповідь.

Потім Ху вивели із Великої зали народних зборів.

Кадри, на яких Ху Цзіньтао просять залишити сцену, привертають увагу всього світу, оскільки люди намагаються зрозуміти, що сталося. Китайський уряд поки що не має відповідей.

Світовий інцидент

Колишній лідер країни якоїсь миті, схоже, не хотів переїжджати. Якщо так, то чому? Що він сказав людині, яка змінила його, Сі Цзіньпіну, що викликало кивок у нинішнього лідера Китаю, і що він сказав своєму протеже Лі Кецину, коли поплескав його по плечу перед тим, як його вивели зі сцени?

Дві найбільш вірогідні причини його від’їзду полягають у тому, що це було або частиною силової політики Китаю повною мірою, коли лідер, який представляє колишній час, був символічно вилучений, або те, що Ху Цзіньтао має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Якщо його відвели через хворобу, то чому це сталося так раптово? Чому перед камерами? То була надзвичайна ситуація?

Більш довгий відеозапис, знятий сьогодні, показує, як Сі Цзіньпін звертається до колишнього голови партії, а також, зліва від Ху, високопосадовці Лі Чжаньшу і Ван Хунін виглядають стурбованими.

Читайте також:  У Росії знову затримують журналістів

Ху Цзіньтао відвели з церемонії: запланований хід

Масові мітинги Комуністичної партії, як правило, є подіями зі старанно продуманим сценарієм, що призводить до припущень про те, що час відходу Ху Цзіньтао міг бути не випадковим.

Він був присутній на закритому засіданні в останній день Конгресу, потім дозволили камери в заключній частині дня. Одразу після того, як камери були встановлені, офіційні особи підійшли до Ху Ху і сказали, що він повинен піти.

Ху Цзіньтьо відвели з церемонії закриття.  Фото: Brett Sayles/pexels.com

Ху Цзіньтао представляє зовсім інший Китай, ніж Сі Цзіньпін. Він мав набагато більш колективне керівництво, і йому доводилося врівноважувати різні фракції, представлені в Постійному комітеті Політбюро. Роки Ху вважалися часом відкритості до зовнішнього світу та підвищеної терпимості до нових ідей.

Будучи генеральним секретарем партії, Сі повів країну в зовсім іншому напрямку, ставши «ядром» і не в змозі кинути виклик.

До нового Центрального комітету не ввійшли Кецян чи Ван Ян, обидва вважаються економічними лібералами, обидва пов’язані з ідеями колишньої адміністрації. Це свідчить про новий постійний комітет Політбюро, що з прибічників Сі.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я