Hyundai прогнозує високий прибуток, але його акції падають

0
241

Компанія підвищила прогноз щодо прибутку, чому сприяли продажу автомобілів преміум-класу та зростання валютних курсів.

Hyundai прогнозує високий прибуток, але його акції падають.

Південнокорейська компанія Hyundai Motor Co та її дочірня компанія Kia Motors виробляють популярні електромобілі Ioniq 5 та EV6. Hyundai прогнозує високий прибуток від продажу електромобілів у Сполучених Штатах до липня. Таким чином, вони подвоїли торішні продажі та випередили Ford Motor Co, Volkswagen AG та General Motors Co.

Але з того часу імпульс зупинився. Продажі кросовера Ioniq 5 у США у вересні впали приблизно на 14% порівняно з попереднім місяцем через новий закон США. Останній скасував федеральні податкові пільги на купівлю автомобілів, які зробили іноземні автовиробники, включаючи Hyundai.

Hyundai заявила, що розглядає різні варіанти мінімізації дії закону. Серед них — створення спільного підприємства для отримання ключових деталей акумуляторної батареї. Це дозволить претендувати на нові податкові пільги США, на електромобілі до 7500 доларів.

“Вплив Закону про зниження інфляції на продажі електромобілів Hyundai на ринку США здається неминучим, оскільки стимули для клієнтів є ключовим фактором для покупців електромобілів у США”, – сказав Лі Дже Ір, аналітик Eugene Investment & Securities.

За неоднозначного прогнозу Hyundai підвищила в понеділок свій прогноз зростання виручки за весь рік на шість процентних пунктів. У результаті прогноз зростання становив 19–20% порівняно з попередньою січневою оцінкою.

Hyundai прогнозує високий прибуток: перебої в ланцюжку поставок

Але компанія скоротила свій прогноз продажу автомобілів у 2022 році на 7%, до 4,01 мільйона одиниць. Це з тим, що автомобільна промисловість бореться з перебоями в ланцюжках поставок. У 2021 році Hyundai продала 3,89 мільйонів автомобілів.

Акції Hyundai впали на 3,3% після того, як компанія повідомила про падіння чистого прибутку в третьому кварталі на 3% разом із переглянутим прогнозом, що нижче за зростання базового індексу Сеула на 1%.

Читайте також:  Фільм «Темний лицар» у Гонконгу заборонила цензура

Hyundai прогнозує високий прибуток, але його акції падають.  Акції компанії впали на 3,3% після оновленого прогнозу.  Фото: Oleg Gamulinskiy / pixabay.com

«У той час як Hyundai Motor очікує поступового відновлення після глобальної нестачі чіпів та компонентів у четвертому кварталі, компанія очікує збереження зовнішньої невизначеності. Вона включає інфляцію, порушення ланцюжка поставок та коливання цін на сировину через геополітичні проблеми», — попередив автовиробник у своєму звіті.

Тим не менш, Hyundai заявила, що операційний прибуток у третьому кварталі впав на 3% через резерв у розмірі 1,36 трлн (906 млн доларів). Кошти були виділені на покриття витрат, пов’язаних із проблемами якості двигунів.

Резерв, оголошений минулого тижня, становив понад половину розрахункового чистого прибутку. Він становив значні 2,4 трлн геть. Виручка за квартал підскочила на 31% до 37,7 трлн. Це значно вище за очікувані аналітиками 36 трлн. Доходам допоміг слабкіший геть. Південнокорейська вона цього року впала більш ніж на 17% до долара.

Зростання попиту на автомобілі перебуває під загрозою через інфляцію та нестачу чіпів

У результаті перспективи зростання попиту на автомобілі погіршуються. Це пов’язано зі зростанням інфляції та процентних ставок по всьому світу. Генеральний директор Tesla Inc Ілон Маск зробив попередження минулого тижня. На думку Маска, «свого роду рецесія» у Китаї та Європі вплинула на попит на електромобілі.

Toyota Motor Corp, найбільший у світі автовиробник за обсягами продажу, також зробила попередження у п’ятницю. Згідно з ним, річний обсяг виробництва автомобілів виявиться нижчим від початкової мети. Основна причина – постійна нестача чіпів.

Hyundai заявила, що продаж її електромобілів зріс більш ніж на 27%. Число проданих автомобілів становило приблизно 52 000 у третьому кварталі. Це становить 5,1% загального обсягу продажів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я