IAB оцінив рівень зайнятості українців у Німеччині у 15%

0
92

Він міг бути ще вищим, але до Німеччини з України прибувають, переважно, жінки, які доглядають дітей, що відбивається на рівні зайнятості.

Рівень зайнятості українців у Німеччині

За оцінками Інституту досліджень праці (IAB), до літа 2022 року рівень зайнятості українців у Німеччині становив 15%. До липня зайнятість громадян України збільшилася трохи менш як на 60 тис. осіб.

Керівник дослідницької області «Міграція, інтеграція та дослідження міжнародного ринку праці» Герберт Брюкер пояснив, що за даними Центрального реєстру іноземців близько мільйона українців переїхали до Німеччини з початку війни.

Хід війни та мобілізація в Україні впливає на рівень зайнятості у Німеччині

«Невідома кількість людей повернулася до рідної країни», — сказав дослідник Брюкер. Відповідно рівень зайнятості в Німеччині зростає у відсотковому співвідношенні, тому що деякі люди також переїхали в Україну. За словами економіста, майже 60 тис. працюючих українців, найімовірніше, є людьми, які нещодавно прибули до Німеччини.

Брюкер також вказав на різницю у вихідному становищі військових біженців, порівняно з трудовими мігрантами.

На рівень зайнятості українців у Німеччині впливає те, що в країну прибувають жінки з дітьми.  Фото: Gabriel Preda RO / shutterstock.com

«У біженців інтеграція на ринок праці зазвичай займає трохи більше часу, ніж у трудових мігрантів, бо до втечі у них ще не було трудового контракту у Німеччині. У випадку з українцями важливим є ще й той факт, що багато жінок приїжджають одні з неповнолітніми дітьми, які потребують догляду», — додав дослідник.

Високий рівень зайнятості українців у Німеччині: тим, хто прибуває з України, дозволяється працювати

За словами дослідника Брюкера, інтеграція на ринку праці серед українців є досить високою. Одним із факторів є те, що їм дозволено працювати безпосередньо після прибуття до Німеччини, на відміну від людей, які перебувають у системі надання притулку. Брюкер також відзначив високий ступінь академізації прибулих з України.

Читайте також:  Після пандемії багато німців готові змінити роботу

“За нашими оцінками, більше половини мають академічний ступінь”, – заявив він.

Українці не зобов’язані просити притулку в Німеччині, але одержують право на проживання строком до трьох років відповідно до директиви, прийнятої країнами-членами ЄС.

У Німеччині українські біженці з червня мають право на отримання допомоги Hartz IV. Вони також можуть скористатися мовними та інтеграційними курсами, які пропонують центри зайнятості. Їм дозволено працювати, на відміну від людей, які приїжджають із безпечних третіх країн. У зв’язку із забороною на виїзд чоловіків з України, країну залишили переважно жінки з дітьми.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :