Ifo очікує дуже повільне зниження інфляції

0
38

Інфляція досягла піку, стверджує Інститут Ifo. Проте найближчим часом дешевшати навряд чи буде. Кожна п’ята компанія планує подальше підвищення цін.

Ifo очікує дуже повільне зниження інфляції

Ifo очікує дуже повільне зниження інфляції

Мюнхенський інститут Ifo вважає, що пік інфляційної хвилі пройдено, але очікує лише дуже повільного зниження інфляції. Згідно з щомісячним індексом цінових очікувань у німецькій економіці, опублікованому в четвер, загалом кожна п’ята компанія все ще планує підвищити ціни протягом найближчих трьох місяців.

Щомісячний індекс цінових очікувань впав до 21,5 пунктів у квітні з 27,1 у березні. «Хвиля зростання цін, ймовірно, вже досягла свого піку», – сказав у четвер Тімо Волльмерсхойзер, голова відділу економічних досліджень Ifo.

Пункти індексу показують, який відсоток компаній хоче підвищити свої ціни загалом. Неприємна новина для споживачів: набагато вища за середню частку компаній із планами підвищення цін у секторі роздрібної торгівлі, в якому індекс лише знизився з 48,7 до 43,2 пункту. Також у «постачальниках послуг, пов’язаних із споживачами» – це, зокрема, ресторани та перукарні – кількість підприємств, які бажають підвищити ціни, вищі за середню.

«Тому найближчими місяцями інфляція, швидше за все, знижуватиметься дуже повільно», – сказав Волльмерсхойзер. Насамперед базовий показник – тобто споживчі ціни без урахування енергоносіїв – залишиться високим».

Читайте також:

Читайте також:  Ціни на паливо та електроенергію: відмінності Сходу та Заходу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :