Ifo очікує зниження цін на енергію

0
81

Економісти позитивно відреагували рішення федерального уряду.

Продовження роботи АЕС

Рішення уряду ФРН про продовження експлуатації трьох німецьких атомних електростанцій, що діють, зустріло позитивний відгук у економістів. Інститут Ifo очікує, що продовження роботи АЕС призведе до зниження цін на енергію.

Економіст з питань енергетики Матіас Мієр є співробітником Інституту економічних досліджень. Він заявив, що продовження термінів служби АЕС призведе до «помітного цінового ефекту».

Зменшення вартості електроенергії на 9%

Інститут Ifo очікує на значне зниження вартості електроенергії у ФРН після заяви канцлера Німеччини Олафа Шольца. Федеральний уряд погодив продовження термінів служби трьох діючих АЕС до середини квітня 2023 року.

За оцінками співробітників Ifo, це може призвести до зниження цін на електроенергію приблизно на 9% протягом 2023 року. “Критична фаза почнеться в грудні по продовжиться до квітня, і в ці місяці очікується помітного цінового ефекту”, – заявив Матіас Мієр.

Продовження роботи АЕС, за оцінками економістів з Інституту Ifo, призведе до зниження цін на енергію.  Фото: Nikola Johnny Mirkovic/unsplash.com

Нагадаємо, що такі екологічні організації, як Грінпіс та Німецька екологічна організація (DUH), раніше розкритикували продовження роботи АЕС. Представники Грінпіса назвали це безвідповідальним кроком.

Тоді ж представники DUH заявили, що подальша експлуатація трьох німецьких АЕС не має сенсу. Керівник екологічної організації заявив, що подібне рішення не призведе до зниження вартості електроенергії.

Продовження роботи АЕС: «Було б розумно підготуватися до продовження експлуатації»

Президент Торгово-промислової палати Німеччини (DIHK) Петер Адріан вважає рішення уряду недостатньо ефективним. “Для забезпечення стабільності енергопостачання <...> необхідно підтримувати роботу трьох атомних електростанцій”, – заявив він.

Адріан закликав знову продовжити термін експлуатації АЕС. На думку глави DIHK, необхідно зробити все можливе, щоб змінити ситуацію із дефіцитною пропозицією енергії.

Президент DIHK упевнений, що тільки так уряд вдасться знизити ціни на енергію. «Тому було б розумно підготуватися до продовження експлуатації та закупівлі нових паливних стрижнів», — додав Адріан.

Читайте також:  працівники роздрібної торгівлі мають отримувати більше

Нагадаємо, що раніше Олаф Шольц ухвалив остаточне рішення щодо продовження роботи трьох АЕС Німеччини. Спочатку електростанції мали бути відключені від мережі наприкінці 2022 року. Проте за умов енергетичної кризи уряд вирішив змінити свої плани.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :