Індіанку не пустили здобувати Пулітцерівську премію

0
268

Кореспондент із Кашміру вважає, що заборона пов’язана з її діяльністю.

Індіанку не пустили здобувати Пулітцерівську премію.  Фото: sanna.irshad.mattoo/instagram/com

Фотожурналістку з Кашміру Санну Іршад Матту не пустили здобувати Пулітцерівську премію до Сполучених Штатів Америки. Імміграційна служба заборонила виліт без пояснення причин. Квиток та діюча віза були у дівчини на руках, повідомляє фотокореспондент у своєму Instagram-акаунті.

Журналістку не пустили здобувати Пулітцерівську премію

28-річна Санна Іршад Матту 17 жовтня збиралася вилетіти до Нью-Йорка з аеропорту Нью-Делі. Але там її зупинили правоохоронці. За словами фотожурналістки, після затримання вони анулювали її квиток.

Разом із Матту вилітали фоторепортери агентства Reuters Аднан Абіді та Аміт Дейв. Вони також отримають нагороду і їх без перешкод випустили. Санна Іршад Матту залишилася у столиці Індії, але не знає, з яких причин.

На своїй сторінці в Instagram дівчина написала, що з нею таке відбувається не вперше. Влітку цього року фотожурналістка збиралася до Парижа на вручення премії Serendipity Arle Prize.

Тоді її квиток анулювали та нікуди не пустили. Вона зверталася до офіційних осіб по роз’яснення, але їй не відповіли.

«Можливість бути присутньою на церемонії нагородження випала мені раз у житті», — нарікає фотограф у своїй публікації.

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших американських нагород. Її вручають за напрямами: література, поезія, музика, театр та журналістика.

Нагорода за освітлення пандемії

Санна Іршад Матту та двоє її колег, Аднан Абіді та Аміт Дейв, отримали премію за висвітлення пандемії Covid-19 в Індії. Разом із ними працював також Дениш Сіддікі.

Але Сіддікі не отримає нагороду, оскільки чоловік загинув у липні в Афганістані. Він був фотокореспондентом під час захоплення країни талібами, членами забороненої у багатьох країнах терористичної організації.

Матту пов’язує заборону виїзд зі своєю діяльністю. Вона є позаштатним кореспондентом у Кашмірі. Це спірна територія, яка контролюється Індією, Пакистаном та Китаєм. При цьому Індія та Пакистан вважають, що претендують на більшу частину регіону.

Читайте також:  Австралія приєдналася до пакту зі скорочення метану

На даний момент у Кашмірі відбувається протистояння індійської влади та повстанців, які хочуть незалежності чи возз’єднання до Пакистану.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я