інфляція побила рекорд за 30 років

0
315

Нещодавні повені стають причиною різкого стрибка цін на продукти харчування.

Зростання цін в Австралії

Інфляція у третьому кварталі досягла рекордних показників уперше за останні 32 роки. Експерти прогнозують неминуче зростання цін на товари першої потреби в Австралії.

За даними Австралійського бюро статистики, висока вартість будівництва будинків та зростання цін на комунальні послуги посилили тиск на Центральний банк країни.

Таким чином індекс споживчих цін підскочив на 1,8%, перевищивши прогнози аналітиків. Окрім того, річний показник зріс до 7,3%. Це майже втричі вище за темпи зростання заробітної плати. Як зазначають експерти, подібну ситуацію в Австралії востаннє спостерігали 1990 року.

Нещодавні повені в Австралії: експерти прогнозують зростання цін на продовольчі товари.  Фото: Anna Shvets/pexels.com

За твердженням економістів, інфляція у четвертому кварталі має перевищити сьогоднішні цифри та наблизитися до 8%. Як пояснює старший економіст компанії Capital Economics, зростання індексу споживчих цін змушує Центральний банк Австралії підвищувати ставки більш агресивно.

Уряд Австралії надасть населенню «розумну» допомогу

Незважаючи на кризу вартості життя, що насувається, уряд Австралії не планує вводити нові заходи щодо зниження показників інфляції. Натомість лейбористський уряд вперше використав свій бюджет, щоб допомогти австралійцям.

Як пояснив Глава казначейства Австралії Джим Чалмерс, у боротьбі з інфляцією потрібна «стриманість» та «розумність». Тому підтримка населення передбачає лише ті заходи, які не вплинуть на зростання інфляції.

Наприклад, уряд інвестував 350 млн австралійських доларів у будівництво бюджетних будинків. Таким чином, влада сподівається пом’якшити житлову кризу в країні. Будинки почнуть будуватися з 2024 року та протягом п’яти наступних років стануть доступними для житла сім’ям із низьким та середнім рівнем доходу.

Експерти очікують зростання цін на продукти харчування в Австралії

Проте аналітики висловлюють побоювання, що нещодавні повені у південно-східних штатах Австралії стануть причиною нового стрибка цін на продукти харчування. Зокрема мережа супермаркетів Coles вже повідомила про зниження обсягів свіжих продуктів. Власне ціни на деякі товари зросли на 8,8%.

Читайте також:  Влада Австралії оцінила збитки від повеней

Зазначимо, що стихійні лиха стають найчастішим явищем в Австралії. Влада країни виділила додаткові 3 млрд австралійських доларів постраждалим від повеней цього року.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я