Інфляція в МВ залишається вищою за середню по країні

0
42

Зростання споживчих цін продовжують відчувати мешканці північного сходу країни.

Інфляція в МВ залишається вищою за середню по країні

Інфляція в МВ залишається вищою за середню по країні

Інфляція в Мекленбурзі-Передній Померанії в березні трохи знизилася, але на рівні 8,2% вона залишається вищою за середню по країні. Як повідомило статистичне управління землі у п’ятницю у Шверіні, річний рівень інфляції на північному сході вперше цього року опустився нижче 9%. Востаннє він був нижчим у серпні 2022 року, коли він становив 7,7 %. Ціни у Німеччині у березні зросли на 7,4 % порівняно з тим же місяцем минулого року.

Зростання споживчих цін продовжують відчувати мешканці північного сходу країни, особливо у супермаркеті. Згідно зі статистичними даними, у березні продукти харчування коштували на 22,5% дорожче, ніж рік тому. Особливо це стосується хлібобулочних виробів, овочів, м’яса, риби та сиру, споживачам все ще доводиться копатися у своїх кишенях – зростання цін іноді перевищує 30%. Олія, однак, знову трохи подешевшала.

Наслідки енергетичної кризи докотилися до споживачів централізованого теплопостачання.

Ціни на пальне, яке протягом кількох місяців було одним із головних факторів зростання цін, також знизилися. Дизельне паливо та бензин були на 12,3 % дешевшими, ніж рік тому. Урядове гальмо цін на енергоносії допомогло утримати ціни на електроенергію від виходу з-під контролю. Однак наслідки енергетичної кризи тепер докотилися і до споживачів централізованого теплопостачання – їхня вартість зросла на 49,3 % порівняно з попереднім роком.

За даними статистичного управління, високий темп зростання споживчих цін, що зберігається, має свої причини і в інших секторах. З появою нових весняних та літніх колекцій ціни на одяг та взуття зросли більш ніж на 3% порівняно з попереднім роком. Відвідування ресторанів та ночівлі у готелях стали дорожчими на 10,4 %, алкогольні напої та тютюнові вироби – на 9,5 %. Аналогічне зростання цін спостерігалося і на меблі, а також культурні заходи.

Читайте також:  Аеропорт Франкфурта: у понеділок регулярного руху не буде

Дедалі менше компаній хочуть підвищувати ціни

Порівняно з попереднім лютим, споживчі ціни в Мекленбурзі-Передній Померанії в березні зросли на 1,4%. Це також перевищило середній показник у країні, який, за даними Федерального статистичного управління, становив 0,8 %.

Оскільки все менше компаній хочуть підвищувати ціни, Інститут Ifo очікує на зниження інфляції. “Компанії вже переклали значну частину своїх збільшених витрат на плечі клієнтів, і в той же час попит знизився”, – повідомив нещодавно голова відділу економічних досліджень Ifo Тімо Волльмерсхойзер. Однак, на думку економістів, мешканцям Німеччини не варто сподіватися радикального зниження цін. Провідні інститути економічних досліджень, наприклад, очікують, що інфляція за підсумками року становитиме загалом 6,0 %. У 2022 році споживчі ціни зросли на 6,9%.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :