Інфляція заважає німцям заощаджувати

0
112

Більшість німців нині відкладають менше грошей, ніж зазвичай.

Інфляція заважає заощаджувати

Отже, інфляція заважає німцям заощаджувати. Нестабільна ситуація змушує мешканців Німеччини відмовлятися від заощаджень. За даними опитування, кожен другий (53,9%) зараз економить набагато менше грошей, ніж раніше. Дехто взагалі не відкладає коштів. Безперечно, зростання цін з’їдає левову частку бюджету. Такими є результати опитування YouGov, проведеного на замовлення Postbank.

Ціни у вересні стали вищими на 10% — порівняно з тим же періодом минулого року. Про це свідчать офіційні джерела. Отже, інфляція у Німеччині піднялася до рекордної позначки. Раніше подібну картину можна було спостерігати у 50-х роках минулого сторіччя.

Інфляція заважає заощаджувати

За даними дослідження, чверть опитаних перестали робити заощадження. Вони просто не мають коштів — витрати зростають з кожним днем. Кожен десятий німець скаржиться на те, що отримує набагато менше грошей, аніж витрачає.

Інвестиційний стратег Deutsche Bank Ульріх Стефан висловився з приводу цієї ситуації. Він зазначив, що зростання цін стає проблемою для споживачів. Зростання витрат компаній лягають тягарем на плечі німців. Кожен другий змушений жити на те, що заробляє, не відкладаючи жодної копійки.

Постраждали не лише малозабезпечені громадяни. У зоні ризику та німці із середнім заробітком. Клієнти ощадних банків відмовляються від інвестицій. Це зараз надто велика розкіш.

Зростання цін на електроенергію

Найбільший вплив на ситуацію має зростання цін на енергоносії. Також дуже подорожчали продукти харчування. Їхня вартість збільшується останні кілька місяців. Третина опитаних заявила, що хоче створити «фінансову подушку». Проте вони не мають зайвих коштів.

Читайте також:  Саміт G7 обійдеться дешевше, ніж планувалося спочатку

Згідно з даними дослідження, кожен другий орендар, який мешкає у квартирі без ремонту, також хотів би відкладати гроші. Але, на жаль, такої можливості немає. Федеральний уряд наразі має намір полегшити людям життя за допомогою гальма цін на електрику та газ.

Безумовно, рівень інфляції впливає купівельну спроможність німців. Вони трохи можуть собі дозволити. Очевидна більшість респондентів (68%) правильно оцінює вплив інфляції на заощадження. Однак невелика частина опитаних вважала, що заощадження набувають цінності завдяки інфляції.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :