Іноземні інвестиції до Німеччини скорочуються

0
34

Німеччина втрачає свою привабливість для іноземних інвесторів. Про це свідчить нове дослідження. У європейському порівнянні Федеративна Республіка Німеччина посідає лише третє місце.

Іноземні інвестиції до Німеччини скорочуються

Іноземні інвестиції до Німеччини скорочуються

Міжнародні інвестори скоротили свої зобов’язання в Німеччині минулого року вп’яте поспіль, згідно з новим дослідженням.

2022 року компанії з-за кордону оголосили про 832 інвестиційні проекти в цій країні – порівняно з попереднім роком це зниження на один відсоток. Такими є результати дослідження аудиторської та консалтингової фірми EY, опубліковані в Штутгарті. Це ставить Німеччину на третє місце у європейському порівнянні.

Відставання від лідера Франції у 2022 році ще більше збільшилося. EY зареєструвала 1259 інвестиційних проектів у країні, що на три відсотки більше, ніж у попередньому році. Великобританія, яка не входить до ЄС, посідає друге місце із 929 проектами. Найбільшу кількість іноземних інвестицій у Німеччину EY зафіксувала у 2017 році, коли вона нарахувала 1124 проекти. До пандемії корони у 2019 році ця кількість становила 971. EY проводить дослідження з 2006 року.

Генеральний директор EY Хенрік Алерс вважає, що це тривожний розвиток подій. «Президенту Еммануелю Макрону вдалося викликати чудову динаміку у Франції за допомогою реформ, які сприяють бізнесу», – сказав він, згідно із заявою. Німеччина наразі далека від цього, додав він.

“З точки зору витрат, Німеччина явно втратила свою привабливість”

За словами Алерса, немає жодних сумнівів у тому, що Федеративна Республіка Німеччина продовжує залишатися сильною та конкурентоспроможною країною. «Але з погляду витрат Німеччина останнім часом стала значно менш привабливою – особливо для промислових компаній», – сказав він. Інші країни також краще розташовані з погляду досліджень, розробок та цифрових інновацій. У Німеччині багато речей просто займають дуже багато часу і пов’язані з високими бюрократичними витратами».

Читайте також:  Dax розпочав торги з мінусу У перші хвилини торгів німецький базовий індекс впав на 0,14 відсотка. Сьогодні о 09:19

На відміну від ослаблення розвитку у Німеччині, активність іноземних інвестицій трохи відновилася по всій Європі. 2022 року кількість оголошених проектів зросла на один відсоток до 5962. Найбільший відсоток виграли Польща, Португалія та Туреччина. Проте загалом допандемічного рівня все ще не досягнуто. Кількість проектів була на сім відсотків менша, ніж у 2019 р. Про обсяг інвестицій не повідомлялося.

Надії на те, що у 2022 році після двох складних пандемічних років спостерігатиметься сильна тенденція до зростання, не виправдалися, йдеться у дослідженні. Однак слабке зростання недивне у зв’язку з наслідками війни, що далеко йдуть, в Україні.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :