Іран подасть до суду на США за «пряму участь» у протестах

0
238

Іранська влада вважає, що США втручаються в протести безпосередньо.

Іран подасть до суду на США

Іран подасть до суду США за «пряму участь» у протестах. Про це заявили у суботу офіційні представники влади країни.

Тегеран також попередив, що Великобританія та Саудівська Аравія «не ігноруватимуться судовою системою Ісламської Республіки» за їхню роль у розміщенні та підтримці таких телевізійних мереж, як перська BBC та Iran International.

Телевізійні мережі, як він стверджував, закликали протестувальників «руйнувати державні та приватні будівлі».

Антиурядові протести охопили Іран після загибелі 16 вересня 22-річної Махси Аміні, яка померла після того, як поліція вдач стягнула її з вулиць Тегерана і відправила в центр перевиховання для уроків скромності.

Хід страйків

Страйки та протести стали звичайним явищем у містах та селищах по всій країні, а у столиці вночі з дахів часто лунають скандування «смерть диктатору» — на честь верховного лідера аятоли Хаменеї.

Президент США Джо Байден підтримав демонстрантів, пообіцявши відшкодувати збитки «винним у насильстві щодо мирних демонстрантів». Також він заявив, що США підтримуватимуть усіх хоробрих жінок та мешканців Ірану, які готові боротися за свої загальнолюдські права.

Іран подасть до суду США.  Фото: EKATERINA BOLOVTSOVA/pexels.com

США також оголосили про санкції щодо іранської поліції вдач «за жорстоке поводження та насильство щодо іранських жінок та порушення прав мирних іранських демонстрантів» і працюють над тим, щоб полегшити іранцям доступ до Інтернету для пошуку достовірної інформації про те, що відбувається в країні.

Іран подасть до суду на США: другий випадок

Це не вперше, коли Іран звинувачує США у втручанні в антиурядові протести — аналогічні заяви він робив у 2018 році.

Державне інформаційне агентство IRNA повідомило у суботу, що Міністерству юстиції «отримано завдання подати позов для розслідування збитків та втручання, заподіяних прямою участю США у заворушеннях».

Читайте також:  В Уганді новий спалах Еболи: загинуло 24 особи

Також повідомлялося про позови проти BBC та Iran International, висунутих заступником голови іранської судової системи та секретарем Вищої ради з прав людини країни Каземом Гарібабаді.

У звіті не уточнюється, який суд розглядатиме таку справу.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я