Іранська спортсменка виступила без хіджабу

0
221

Іранська спортсменка зникла на три дні після виступу без хіджабу, а тепер з’явилася, щоб повідомити, що то була випадковість.

Іранська спортсменка виступила без хіджабу, і їй загрожує в'язниця.  Фото: Elnaz Recabi/instagram.com

Іранська спортсменка виступила без хіджабу на чемпіонаті зі скелелазіння у Сеулі. Незабаром після цього Ельназ Рекабі припинила відповідати на дзвінки. Повідомлялося, що дівчину можуть відправити у в’язницю на батьківщині. 19 жовтня вона повідомила у соцмережах, що з нею все гаразд і хіджаб просто «упав». Але ця посада викликала сумніви.

Іранські протестувальники побачили у виступі 33-річної Ельназ Рекабі очевидну підтримку визвольного руху. На чемпіонаті Азії в Південній Кореї спортсменка з’явилася в хустці, з-під якої було видно волосся. Незабаром після цього перська служба ВВС написала, що друзі не змогли зв’язатися з нею.

У вівторок у пості в Instagram Рекабі вибачилася за те, що «примусила всіх хвилюватися», і сказала, що головний убір ненавмисно відірвався.

«У мене випадково виникла проблема з одягом, і тепер, згідно із заздалегідь обумовленим графіком, я повертаюся до Ірану з командою», — передає її слова перська служба ВВС.

Проте турбуватися за Рекабі не перестали. Для багатьох мова, використана в цьому пості, виглядає так, ніби вона була написана з примусу.

Іранська спортсменка виступила без хіджабу – що їй загрожує?

Інші іранські жінки, які в минулому брали участь у змаганнях за кордоном без хіджабу, заявили перській службі ВВС, що зазнавали тиску з боку іранської влади, щоб вони принесли аналогічні вибачення. Деякі з них вирішили не повертатися до Ірану.

Читайте також:  Австралія скасувала визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю

Наприклад, суддя з шахів Шохрі Баят розповіла, що два роки тому їй загрожували після публікації фото без хіджабу на чемпіонаті світу.

“Мене попросили написати вибачення в Instagram і публічно вибачитися”, – сказала Баят BBC World News. Шахістка відмовилася виконувати вимоги і попросила притулок у Великій Британії. В Ірані їй загрожував арешт.

«Я думаю, що дії говорять голосніше, ніж слова. І вона зробила дуже потужну заяву, не вдягаючи хіджаб», — прокоментувала Шохре Баят вчинок Рекабі.

Анонімне джерело також повідомило перській службі ВПС у понеділок, що паспорт та мобільний телефон Рекабі конфіскували, і що вона залишила свій готель у Сеулі за два дні до запланованої дати від’їзду.

Все це разом змушує припустити, що спортсменка перебуває під тиском із боку іранської влади. Деякі правозахисні організації, наприклад Amnesty International, висловили протест проти незаконного утримання спортсменки.

Вже більше місяця в Ірані тривають активні протести після обмеження прав жінок. Вони почалися після того, як поліцейські побили дівчину до смерті через відсутність хіджабу.

Незважаючи на наступні заяви, публічна поява Рекабі без хіджабу у такий час була сприйнята як однозначне вираження суспільної позиції.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я