Ізраїль поставить Пентагону дрони для міських боїв

0
250

Основне призначення – берегти життя спецназівців.

Ізраїль поставить Пентагону дрони для міських боїв.  Фото: Прес-служба XTEND

Ізраїльська компанія XTEND забезпечить спеціальні підрозділи Пентагону сотнями нових безпілотників нового покоління. Точна кількість замовлених Xtender Gen 2 невідома. Про обсяги постачання БПЛА можна судити з того, що ізраїльська компанія перенесе частину виробництв у США. Відомо, що Ізраїль поставить дві партії.

Ізраїль поставить у США «додаткове око»

Головна місія Xtender Gen 2 — спостереження та допомога підрозділам спецназу у міських операціях, насамперед у так званих «зачистках» території. Він першим має «входити» до необстежених будівель. Основний ресурс цього БПЛА – камера. Чи може він нести у собі летальну зброю, виробник не уточнює, але корисне навантаження становить до 0,5 кг.

Xtender Gen 2 призначений для використання у міських умовах, у тому числі у приміщеннях. Це і зумовило футуристичний вигляд квадрокоптера: його гвинти захищені рамками. Зіткнення з перешкодами таким чином не вплине критично на траєкторію польоту.

Чому Пентагон вибрав ізраїльські дрони

Xtender другого покоління “зачарував” військових рядом конкурентних переваг. Головне – керування однією рукою. Інтуїтивно зрозумілий контролер звільняє другу руку оператора під, наприклад, пістолет.

Крім того, дрон важить трохи більше кілограма і швидко приводиться в бойове становище – досить розчехлити сам апарат та пульт керування. Цей квадрокоптер не залежить від сили сигналу GPS та рівня освітленості. Може літати «зграями».

Ізраїль поставить першу партію до кінця року

Контракт виробника дронів з міноборони США майже на 9 млн доларів передбачає постачання першої партії у 2022 році. Ці БПЛА компанія XTEND доставить із Ізраїлю. Наступне постачання узгоджено на другий-третій квартали 2023 року.

Читайте також:  Туреччина випробувала балістичну ракету над Чорним морем

Другу партію зроблять уже в США. Керівництво філії під назвою XTEND Reality наглядало майданчик у Флориді. Пентагон активно вбудовує безпілотників в оборону США. У серпні військові замовили велику партію бойових дронів Jump 20 компанії AeroVironment.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я