Кадрова політика Хабека викликала роздратування в опозиції

0
35

Важливі співробітники міністра економіки Хабека мають тісні родинні зв’язки з Öko-Institut та BUND. Це викликає гучну критику. Чи всі правила були дотримані?

Кадрова політика Хабека викликала роздратування в опозиції

Кадрова політика Хабека викликала роздратування в опозиції

Сімейні зв’язки важливих співробітників федерального міністра економіки Роберта Хабека (Зелені) викликають роздратування в опозиції. Під час дебатів у Бундестазі представники парламентських груп «Ампеля» наголосили, що жодних правил не було порушено. Міністерство економіки на запит пояснило, що були вжиті запобіжні заходи для запобігання конфлікту інтересів.

Депутат від ХДС Тільман Кубан говорив про «мафіозні тенденції», Штефан Бранднер з AfD, з ініціативи якого Бундестаг обговорював це питання на спеціальній годині у Берліні, говорив про «структури зеленого клану». Клаус Ернст, депутат від Лівої партії, поскаржився: «Очевидно, що «зелені» та їхнє оточення сьогодні сприймають себе як велику родину, про яку потрібно піклуватися, на яку вони хочуть впливати і яку вони хочуть захистити від зовнішнього впливу».

«Це не без проблем. У цьому немає сумнівів»

Два високопоставлені співробітники Хабека мають родинні зв’язки з Öko-Institut, екологічно орієнтованим дослідницьким інститутом. Сестра державного секретаря Патріка Грайхена, Верена Грайхен, працює у природоохоронній організації BUND і, як і інший брат, у Öko-Institut, про що, зокрема, розповів депутат від СДПН Маркус Хюмпфер. Верена Грайхен, у свою чергу, одружена з парламентським державним секретарем Міхаелем Келлнером («зелені»).

«Це не без проблем. У цьому немає сумнівів», – зауважив Хюмпфер. «Але це також не заборонено». Він визнав, як і інші члени парламенту від ХДС/ХСС, що це питання має «пляму», але звинуватив AfD у роздмухуванні проблеми: «Вони роблять гору з кротового горбка. Це чистий популізм».

За даними міністерства, сімейні зв’язки Патріка Грайхена та Келлнера вже були «розглянуті та відповідним чином розкриті» у Палаті представників до того, як вони обійняли свої посади у грудні 2021 року. Щоденна газета «Таз» вже повідомляла про це на той час, а нещодавно з’явилися й інші повідомлення у ЗМІ.

Читайте також:  Водії автобусів проведуть новий страйк

Зелені» говорять про політично мотивовані нападки

У структурі міністерства було створено передумови, «щоб виникало конфліктів інтересів», пояснили у Міністерстві економіки на запит. Це стосується, зокрема, укладення контрактів або проведення досліджень; «організаційне уникнення можливих конфліктів інтересів» вже було випробувано та перевірено з часів попередніх урядів. Наприклад, Патрік Грайхен не братиме участі у процедурах присудження контрактів, на які можуть претендувати BUND, Öko-Institut або аналітичний центр Agora Energiewende, який очолював Грайхен до свого переходу до міністерства. Це також стосується «конкретних індивідуальних кроків» щодо підготовки та ініціювання таких процедур, на які можуть претендувати три організації. Келлнер, у свою чергу, не мав «ніяких повноважень щодо прийняття рішень» як парламентський державний секретар.

Хюмпфер заявив, що протягом останніх двох років Еко-інститут отримав від міністерства замовлення на мільйони. Однак ні Верена Грайхен, ні її брат не займали керівних посад, а інститут протягом тривалого часу готував експертні звіти та дослідження для різних урядів. Національна воднева рада, членом якої також є Верена Грайхен, вже була скликана міністром економіки ХДС Петером Альтмайєром. «Тож це теж не зовсім скандал».

Тілль Штеффен із партії «зелених» говорив про політично вмотивовані нападки. Депутат від СвДП Райнхард Хубен звинуватив AfD у спробі вбити клин між політикою та народом, але при цьому заявив, що будь-яка частка вигоди та непотизму має бути прозоро очищена.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :