Канада закликала виключити Росію з МВФ та G20

0
233

Міністр фінансів країни також заявила, що Москва здатна дуже швидко врятувати світову економіку.

Виключити Росію із МВФ закликала Канада.  Фото: Alexandros Michailidis / Shatterstock

Виключити Росію із МВФ, G20 та інших глобальних організацій закликала Канада. За словами міністра фінансів країни Крісті Фріланд, Москву необхідно ізолювати від міжнародної спільноти доти, доки російські війська не підуть з України.

Виключити Росію з МВФ та G20 поки неможливо

Як дізналося агентство Bloomberg, деякі західні країни розглядають можливість вилучення Росії з міжнародних співтовариств, щоб вона пішла з України. А в Канаді наполягають на її повній ізоляції.

Міністр фінансів Канади Крістя Фріланд не приховує розчарування від того, що російські офіційні особи досі входять до Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Групи Світового банку, та беруть участь у різних самітах цих організацій.

«Зустрічі МВФ і Світового банку – це зустрічі пожежників – міністрів та керуючих центральними банками, чия робота полягає у захисті світової економіки. А Росія прямо зараз є її палієм. Росії не слід було б бути присутнім на засіданнях МВФ. Паліям не місце на зустрічах пожежників», – заявила Фріланд.

Фріланд, яка за сумісництвом заступник прем’єр міністра Канади Джастіна Трюдо, має українське походження. Вона нерідко відкрито виступала за максимально жорсткі санкції щодо Росії через війну в Україні.

Росія може швидко врятувати світову економіку

Тим не менш, Фріланд визнає, що на самоті Канада ніяк не може виключити Росію з МВФ, G20 та інших міжнародних організацій. У її силах лише продовжувати публічно закликати президента Росії Володимира Путіна “закінчити війну зі своїм сусідом”, сказала вона журналістам.

«Є один негайний крок, який усуне основні проблеми світової економіки – вирішить продовольчу кризу та допоможе знизити ціни на енергоносії. І цей крок полягає в тому, щоб Росія негайно залишила Україну», – сказала Фріланд.

Вона також заявила, що Канада продовжуватиме «притягувати Росію до відповідальності та звинувачувати її у військових злочинах в Україні». І додала, що присутність міністра фінансів України Сергія Марченка у Вашингтоні на зустрічі МВФ була вкрай важливим моментом, а його послання — дуже потужним.

Читайте також:  НХЛ може позбавити Росію участі у Кубку світу

«Він говорив дуже ефектно про те, що відбувається в Україні. Він сказав: «Я тут, і ці ракетні удари сталися після того, як я залишив Київ. Моя дружина та мої діти там», — переказала Фріланд слова Марченка.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я