Картину-загадку да Вінчі виставлять у Саудівській Аравії

0
303

Хоча деякі експерти мають сумніви, що полотно написав геній епохи Відродження.

Картину-загадку да Вінчі виставлять на Саудівській Аравії.  Фото: Getty Images/commons.wikimedia.org

Найдорожчу та найзагадковішу картину «Спаситель світу» Леонардо да Вінчі виставлять у Саудівській Аравії. Її власник з 2017 року і донедавна був невідомий. Таємниця цього полотна в тому, що мистецтвознавці й досі сперечаються, хто написав твір, повідомляє газета Spiegel.

Картину Леонардо да Вінчі виставлять у Саудівській Аравії

Як з’ясували журналісти, полотно, автором якого міг бути Леонардо да Вінчі, купив у 2017 році спадковий принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман. Але сам він ніколи не повідомляв про це.

Мистецтвознавець Мартін Кемп сказав, що з ним зв’язалися, щоб він оцінив картину. Експерт спочатку відмовився від поїздки до країни, бо вважає режим Саудівської Аравії несправедливим.

Проте з’ясувалося, що у 2024 році у королівстві відкриється галерея, яку зараз будують. Там збираються виставити «Спасителя світу». Кемп готовий приїхати та подивитися картину, якщо це допоможе повернути її туди, де нею зможуть милуватися люди.

Таємниця полотна

Історія загадки цієї картини розпочалася у 2005 році. Два арт-дилери зі США купили «Спасителя світу». Полотно пішло з молотка лише за 1 175 доларів на аукціоні у Новому Орлеані. Дилери навіть не оглянули твір до покупки.

Після ретельної реставрації експерти вирішили, що ця робота може належати пензлю геніального Леонардо да Вінчі – художника епохи Відродження, який написав відомі картини “Мона Ліза”, “Таємна вечеря”.

Леонардо да Вінчі -

Протягом багатьох років полотно відновлювали. А 2011 року Національна галерея Лондона виставила картину, позначивши автором Леонардо да Вінчі. У 2017 році картину продають на аукціоні за 450 млн. доларів. Після чого власник зник з поля зору мистецтвознавців та поціновувачів мистецтва.

Читайте також:  Австралія виділить Україні 200 млн доларів

Суперечки про те, чи справді Леонардо написав цю картину, не вщухають і досі. Деякі експерти кажуть, що писали твір учні генія, а він її лише доповнив.

Інші взагалі сумніваються, що художник епохи Відродження причетний до цього полотна. Мистецтвознавці наголошують, що після численних реставрацій мазки на «Спасителі світу» справді могли стати схожими на стиль Леонардо.

У 2019 році картину виставили у Луврі. Але паризькі фахівці відмовилися підписати, що автор да Вінчі. Вони визнали, що твір написано в майстерні художника, але писав її не він.

Мартін Кемп, один із двох арт-дилерів, які купили полотно у 2005 році, наполягає, що картина належить генію. Він пояснює, що особливість стилю Леонардо да Вінчі у закрученому волосі пензля. Але експерт не може сказати, чи всі мазки належать руці художника, тому що зображення спочатку було сильно пошкоджене.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я