Казахстанці знову переходять із готівки на мобільні перекази, заявили в Мінфіні

0
20

На брифінгу уряду глава Мінфіну розповів про нинішню ситуацію з мобільними переказами в країні на тлі раніше оголошеної перевірки переказів ІП, передає кореспондент NUR.KZ.

Міністр фінансів Маді Такієв нагадав, що в Казахстані як підприємницька діяльність розглядається отримання понад 100 мобільних переказів протягом трьох місяців. Третій критерій загальної суми цих 100 мобільних перекладів поки що обговорюється і може бути закріплений на рівні 250 тисяч тенге.

Мобільні переклади, за словами Такієва, “повертаються”.

“У нас такого ніколи не було. Тобто, ситуація сьогодні стабілізувалася, ми говорили з банками – люди назад переходять на мобільні перекази.

За січень місяць у нас зареєструвалося близько 75 тисяч індивідуальних підприємців. Якщо раніше у нас реєструвалися близько 2-3, то зараз у січні – 75 тисяч, за лютий – близько 70 тисяч ІП. Тобто йде легалізація та висновок із тіні тих людей, які були там. І ми цю роботу продовжуватимемо”, – додав глава Мінфіну.

Мобільні переклади у Казахстані

З 1 січня 2024 року в Казахстані почали перевіряти мобільні грошові перекази. Проте наголошувалося, що переживати пересічним громадянам не варто – такі перевірки стосуються лише тих, хто користується переказами для приховування доходів своєї підприємницької діяльності.

При цьому деякі недобросовісні продавці на цьому фоні стали відмовлятися приймати безготівкові платежі, вимагаючи оплати за товар або послугу готівкою. Як повідомили у Комітеті державних доходів, такі дії є незаконними. Що в такому разі робити громадянам ми писали тут.

Також на початку січня віце-міністр фінансів Єржан Біржанов пояснив, що родичам не обмежуватимуть суми, які можна надсилати один одному мобільним переказом.

А наприкінці січня у нього запитали, чи перевірятиметься нова “схема” оплати, коли замість мобільного переказу просять поповнити баланс.

Читайте також:  Як контролювати те, що робить ваша дитина у смартфоні

У лютому глава МНЕ відповів на питання щодо перегляду умов оподаткування мобільних переказів у країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я