Казахстанець, що заборгував близько 3 млн тенге, приховував свої доходи і отримав термін

0
42

Чоловік не реєструвався як безробітний і приховував інформацію про свої доходи, щоб ухилятися від сплати аліментів, передає NUR.KZ з посиланням на прокуратуру Кизилординської області.

Як повідомляється на офіційному сайті відомства, стягнення аліментів є одним із пріоритетних напрямків у наглядовій діяльності органів прокуратури.

Так, лише за підсумками двох місяців поточного року за наслідками аналізу органами прокуратури Кизилординської області на адресу керівництва департаменту юстиції та регіональної палати приватних судових виконавців було внесено 10 подань про усунення порушень законності.

За підсумками їх розгляду на користь 43 матерів стягнуто заборгованість за аліментами на суму понад 40 млн. тенге.

Злісними неплатниками визнано 64 боржників за аліментами, вони притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.669 КпАП РК.

За неналежне виконання своїх службових обов'язків, пов'язаних із примусовим стягненням аліментів, до дисциплінарної відповідальності притягнули 21 приватного судового виконавця.

Прокуратурою ініційовано реєстрацію кримінальних справ щодо 9 злісних боржників за аліментами за ст.139 КК РК. Із них чотирьох уже притягли до відповідальності. Інші чекають на прийняття остаточного процесуального рішення за підсумками розслідування.

“Приміром, місцевий житель, будучи боржником за аліментами у розмірі 2,9 млн тенге, цілеспрямовано не реєструючись в уповноваженому органі як безробітний, але при цьому маючи та отримуючи доходи від найманих робіт, ухилявся від сплати аліментів”– зазначили у наглядовому органі.

Вказаний факт встановила прокуратура Кармакшинського району. Щодо казахстанця зареєстрували кримінальну справу за ст.139 КК РК.

“Злісного боржника визнано винним і засуджено до 1 року обмеження волі”, – розповіли у прокуратурі.

Повідомляється, що роботи у цьому напрямі тривають.

Зазначимо, що за ст.139 КК РК невиконання обов'язків більше трьох місяців батьком зі сплати коштів за рішенням суду на утримання неповнолітніх дітей, а також непрацездатних дітей, які досягли вісімнадцятирічного віку, або ухилення більше трьох місяців повнолітньої працездатної особи від сплати за рішенням суду коштів на утримання свого непрацездатного батька, або ухилення понад шість місяців працездатної особи від сплати за рішенням суду коштів на утримання непрацездатного та потребуючого матеріальної допомоги чоловіка (дружини) карається залученням до громадських робіт на строк до шестисот годин або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі той самий термін.

Читайте також:  зірка "Чудового віку" Мерьєм Узерлі показала, як виглядала 16 років тому

Раніше стало відомо, що павлодарець, щоб уникнути продажу свого нерухомого майна, погасив борг за аліментами у розмірі понад 5,5 млн тенге. У ході вжиття заходів щодо реалізації однокімнатної квартири боржник одразу погасив заборгованість, яка накопичувалася протягом семи років.

А в Акмолінській області 65 млн тенге стягнули з місцевого жителя як борг за аліментами. Таку заборгованість було погашено в порядку медіації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я