Кельн витратить 8 мільярдів євро на великі проекти

0
96

Адміністрація Кельна подала документ, в якому дається оцінка вартості міських проектів.

Кельн витратить 8 мільярдів євро

У плани благоустрою Кельна втрутилися війна в Україні, пандемія коронавірусу, через яку зросли витрати на будівництво, а також повені 2021 року. Оскільки Кельн витратить 8 мільярдів євро, мер міста Генрієтта Рекер запросила список, в якому оцінюється вартість міських проектів.

Кельн витратить 8 мільярдів євро: хто фінансуватиме будівництво

За даними адміністрації, вартість міських проектів загалом становитиме 7,7 мільярдів євро. Проте сам Кельн не повністю покриватиме витрати на будівництво. Значну частину фінансування забезпечить уряд федеральної землі, і навіть федеральний уряд.

До загального списку увійшли проекти, яких немає прогноз витрат. Якщо ж брати до уваги велику кількість дрібніших будівельних проектів, то можна стверджувати, що всі поточні будівельні проекти Кельн коштуватимуть понад 10 мільярдів євро.

Як повідомила адміністрація міста, фінансування буде розтягнуте на найближчі 10–15 років. У списку також є проекти, які заплановані міським урядом, але не ухвалені політично.

Розширення осі схід-захід оцінюється у більш ніж 900 мільйонів євро

Особливий інтерес становить проект розширення транспортної мережі. Зараз затверджений бюджет для будівництва залізничної мережі — 115 мільйонів євро. Проте, основний проект адміністрація оцінює у 906,8 мільйона євро. Деякі зміни у проекті торкнулися велосипедних доріжок та автомобільних доріг.

Кельн витратить 8 мільярдів євро.  Вартість будівництва залізничної мережі оцінили в 115 мільйонів євро.  Фото: Didgeman/pixabay.com

Також, ймовірно, передбачається будівництво підземного тунелю крізь центр міста. Проте рішення про нього ще не прийнято. Партії «ХДС» та «СвДП» роками лобіювали зведення тунелю. Водночас їхні опоненти із «Зелених» та Лівих підтримують дешевше та екологічно безпечне наземне рішення. Нова оцінка вартості будівництва тунелю дорожча, тому грає на руку противникам зведення тунелю.

Як ще в липні заявив представник фракції “Зелених” Ліно Хаммер, “Нам доведеться уважно подивитися, що ми можемо собі дозволити і де ми можемо заощадити на тих чи інших проектах”. У той же час лідер ХДС Бернд Петелькау сказав, що необхідно «почекати і подивитися, як розвиватиметься ситуація з витратами у довгостроковій перспективі». Список розроблений адміністрацією міста стане основою для подальшого обговорення проблеми.

Читайте також:  Частка екологічно чистих яєць у Тюрінгії

Таким чином політикам надається загальний огляд великих будівельних проектів. Кельн витратить 8 мільярдів євро на наступні 15 років на ці проекти, і у політиків буде можливість приймати обґрунтовані рішення щодо їх продовження. Це йдеться у опублікованому документі адміністрації.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :