Кількість корпоративних банкрутств у Європі зросла

0
39

Згідно з дослідженням, кількість корпоративних банкрутств у Європі різко зросла у 2022 році. У більшості країн зафіксовано більше банкрутств, ніж минулого року.

Кількість корпоративних банкрутств у Європі зросла

Кількість корпоративних банкрутств у Європі зросла

Кількість корпоративних банкрутств у Європі значно зросла минулого року через зростання вартості енергії та сировини, а також зміни відсоткових ставок.

Загалом у 2022 році у 14 західноєвропейських країнах ЄС, Норвегії, Швейцарії та Великобританії було зареєстровано 139 973 корпоративних банкрутств. Це на 24,2% більше, ніж у 2021 році, повідомило кредитне агентство Creditreform у дослідженні, опублікованому у четвер. У Східній Європі число корпоративних банкрутств збільшилося на 53,5% і становило понад 60 000.

“Закінчення пандемії коронавірусу стало початком короткого економічного підйому в Європі, перш ніж він знову загальмувався через війну в Україні”, – сказав Патрік-Людвіг Хантцш, керівник економічних досліджень Creditreform. «Наступна за цим енергетична криза вдарила по непідготовленій економіці без підготовки з повною силою. Багато ослаблених компаній вже не в змозі витримати численні навантаження».

Буде гірше

У Європі показники неплатоспроможності зросли більшості країн. В Австрія (плюс 59,7%) зареєстровано найпомітніше зростання, за нею йдуть Великобританія (плюс 55,9%), Франція (плюс 50%) та Бельгія (плюс 41,7%). Кількість корпоративних банкрутств також збільшилася у Швейцарії, Ірландії, Нідерландах, Іспанії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та Німеччині.

Зниження кількості справ про банкрутство було зафіксовано у Данії, Люксембурзі, Португалії, Італії та Греції. У Східній Європі у семи із дванадцяти обстежених країн було також зафіксовано зростання показників неплатоспроможності. Зростання числа банкрутств було особливо помітне в Угорщині, Болгарії та Литві.

«На нас, мабуть, чекають ще гірші часи. Тиск на економіку зберігається, тому зростання показників можна очікувати і в найближчі місяці», – сказав Хантцш.

Читайте також:  Аеропорт Мюнхена: у неділю та понеділок руху не буде Масштабний попереджувальний страйк також зачіпає авіапасажирів у Мюнхені. Вони мають бути готовими до скасування рейсів уже в неділю. Сьогодні о 17:04

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :