Кінець атомної енергетики у Німеччині

0
41

Сьогодні історичний день для енергетичної політики Німеччини – набирає чинності відмова від використання атомної енергії. Проте дебати про ядерну енергетику продовжують тліти.

Кінець атомної енергетики у Німеччині

Кінець атомної енергетики у Німеччині

Близько 62 років тому в Німеччині запрацювала перша комерційна атомна електростанція – у суботу три АЕС, що залишилися в Німеччині, повинні бути відключені від мережі. Незважаючи на те, що епоха атомної енергетики в цій країні закінчується, дебати продовжують тліти лише за кілька годин до закриття електростанцій. У той час як міністр довкілля Штеффі Лемке (Зелені) висловлює явне полегшення щодо цього кроку, а противники атомної енергетики хочуть відсвяткувати відмову від атомної енергетики у кількох містах, ВДП називає це «стратегічною помилкою».

Насправді атомні електростанції мали бути відключені від мережі наприкінці минулого року. Це було вирішено коаліцією ХДС/ХСС та СвДП як реакцію катастрофу реактора у Фукусімі. Однак через агресивну війну Росії проти України світлофорна коаліція вирішила минулого року зберегти роботу трьох реакторів протягом зими.

Зупинка останньої станції очікується незадовго до півночі – який із реакторів Ізар-2 у Баварії, Емсланд у Нижній Саксонії та Неккарвестхайм-2 у Баден-Вюртемберг стане останнім, поки неясно. Оператори підготувалися до цього терміну заздалегідь. Потужність реакторів постійно знижуватиметься. Після цього генератор буде відключено від мережі, а реактор повністю зупинено. Противники атомної енергетики хочуть супроводжувати закінчення робіт мітингами у кількох містах.

Незважаючи на те, що поступова відмова від використання атомної енергії неминуча, політичні дебати про продовження експлуатації реакторів ще не закінчено. Генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай закликав не відмовлятися від цієї технології повністю. “У ядерної енергії має бути майбутнє в Німеччині і після поступової відмови від неї”, – сказав він в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. «Це включає розширення досліджень у галузі ядерного синтезу і використання можливостей, що надаються новими і безпечнішими технологіями поділу ядер».

Читайте також:  Вибір місця для терміналу ЗПГ на Рюгені викликає критику

На думку лідера ВДП Крістіана Лінднера, три атомні електростанції мають бути залишені в резерві, а не демонтовані. «Якби ми мали ввести їх в експлуатацію в найближчі два-три роки, у нас був би такий шанс, – сказав міністр фінансів у п’ятницю ввечері телеканалу Welt. Але це не вдасться через партнера з коаліції, партії «зелених».

Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер сказав в інтерв’ю програмі ARD “Tagesthemen” у п’ятницю ввечері, що він вірить у новий початок для ядерної енергії. «Ми відчуваємо велику енергетичну кризу, нам потрібен кожен клаптик енергії», – сказав політик ХСС. ARD транслював “Tagesthemen” у прямому ефірі з місця розташування атомної електростанції “Ізар-2” у Нижній Баварії. У 45-хвилинному спеціальному випуску ведучий Інго Зампероні розповів про свій ексклюзивний візит на станцію.

Прем’єр-міністр землі Гессен Борис Рейн закликав до більш активних досліджень у галузі нових технологій. «Війна в Україні та енергетична криза показують нам, що ми маємо використовувати широкий підхід. Особливо через поступову відмову від ядерної енергетики ми повинні заохочувати дослідження, відкриті для нових технологій. Не лише відмовлятися, а й брати участь», – сказав він в інтерв’ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Федеральний міністр охорони навколишнього середовища Штеффі Лемке (Зелені), навпаки, з полегшенням сприйняла майбутній кінець ядерної енергетики. «Відмова від ядерної енергетики робить Німеччину безпечнішою», – заявила політик «зелених» в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Ризики ядерної енергетики зрештою неконтрольовані у разі аварії».

Колишній федеральний міністр охорони навколишнього середовища Юрген Тріттін (Зелені) заявив в інтерв’ю газеті Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND/Saturday), що якщо атомні електростанції продовжуватимуть працювати, існує ризик знову потрапити в залежність від Росії. ВДП повинна буде відповісти на запитання, чи хоче вона «знову отримувати уран із Росії». «Ми щойно звільнилися від залежності від газу. Я не хочу обмежувати Путіна в цій угоді», – сказав Тріттін.

Читайте також:  Фінансовий дефіцит у старості - більшість стурбована

Із закриттям трьох АЕС справжня робота з відмови від атомної енергетики лише розпочинається. «Ми використовували атомну енергію в нашій країні протягом трьох поколінь, виробляючи відходи, які залишатимуться небезпечними протягом 30 000 поколінь. Ми передаємо цю відповідальність нашим онукам, правнукам та багатьом іншим майбутнім поколінням», – сказав Лемке, говорячи про майбутні завдання. Загалом у Німеччині ще доведеться демонтувати понад 30 атомних електростанцій.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :