Китай хоче зміцнення зв’язків та співробітництва зі США

0
415

За словами голови КНР Сі Цзіньпіна, покращення відносин між Китаєм та США забезпечить глобальну стабільність та безпеку.

Зміцнення зв'язків із США

Голова КНР Сі Цзіньпін хоче зміцнення зв’язків із США та більш тісної співпраці між країнами. Щоб забезпечити мир у всьому світі, обидві держави мають знайти способи «порозумітися одна з одною», заявив Сі в листі, адресованому нью-йоркській некомерційній організації з розвитку американо-китайських відносин.

“Сьогоднішній світ не є ні мирним, ні спокійним”, – заявив китайський лідер Сі Цзіньпін у своєму листі. Він сказав, що США та Китай повинні працювати разом, щоб сприяти міжнародній стабільності.

«Нова епоха»: Китай хоче зміцнення зв’язків із США

За словами голови КНР Сі Цзіньпіна, зміцнення зв’язку та співпраці між Китаєм та США як світовими державами допоможе досягти глобальної стабільності та безпеки, а також «світу та розвитку в усьому світі». Китай готовий співпрацювати зі США на основі взаємної поваги, щоб знайти способи «порозумітися один з одним у нову епоху», йдеться в листі.

“Це принесе користь не тільки обом країнам, а й усьому світу”, – заявив Сі Цзіньпін.

Сі Цзіньпін хоче зміцнення зв'язків із США: країни повинні «порозумітися одна з одною».  Фото: thelefty/shutterstock.com

Відносини між Вашингтоном та Пекіном протягом деякого часу були вкрай напруженими. Причиною цього стала різна позиція щодо агресивної війни Росії в Україні та суперечка про статус Тайваню. Опублікований зараз лист про відносини зі США став однією з перших офіційних заяв Сі Цзіньпіна після з’їзду Комуністичної партії Китаю.

Там, порушуючи правила, що склалися десятиліттями, новий центральний комітет партії призначив Сі на третій п’ятирічний термін генеральним секретарем. Це означає, що китайського лідера, швидше за все, буде втретє обрано головою КНР на Всекитайських зборах народних представників у березні.

Читайте також:  Пожежа в іранській в'язниці Евін: названо можливу причину

Зміцнення авторитарної влади у Китаї

З’їзд Комуністичної партії, який проводиться лише раз на п’ять років, завершив свою тижневу сесію напередодні, закріпивши ідеологію китайського лідера Сі Цзіньпіна та його незмінну керівну роль у конституції партії та зажадавши беззастережної лояльності.

Останніми роками Сі дотримувався дедалі більше авторитарного курсу правління. Він поставив на чільне місце безпеку і державний контроль над економікою в ім’я «загального процвітання», а також наполегливішу дипломатію, посилення збройних сил і захоплення демократично керованого Тайваню.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я