Китай стає світовим експортером автомобілів

0
49

Довгий час Китай висміювали за якість його автомобілів. Але ситуація швидко змінюється. Незабаром китайці, ймовірно, залишать за обсягом експорту великі автомобільні країни.

Китай стає світовим експортером автомобілів

Китай стає світовим експортером автомобілів

Китай прагне стати лідером світового автомобільного ринку: після кількох невдалих спроб закріпитися на світовому ринку, Народна Республіка нещодавно відзначила значні успіхи. Китай стають світовим експортером автомобілів: За даними Китайської автомобільної асоціації (CAAM), тільки з 2020 року експорт китайських автомобілів збільшився втричі і становить близько 2,5 мільйона машин на рік.

У світовому рейтингу експортерів Китай піднявся на третє місце. Попереду лише Німеччина, але в першому місці – Японія. Німецька асоціація автомобільної промисловості (VDA) повідомляє, що торік із Німеччини було експортовано 2,61 мільйона легкових автомобілів. Японія експортувала близько трьох мільйонів легкових автомобілів. Але в той час, як експорт автомобілів зі старих промислових країн просувається повільно або взагалі не просувається, попит на автомобілі з Китаю швидко зростає. Гонка за наздоганяючими стане головною темою Шанхайського автосалону, який розпочнеться наступного вівторка.

У деяких країнах Близького Сходу та Латинської Америки китайські виробники вже є лідерами ринку. Але і в Європі більше Made in China вже котиться дорогами. Китайці справді хотіли бути тут понад десять років тому. Але в епоху двигуна внутрішнього згоряння вони не змогли скоротити відставання своїх західних конкурентів. Вони зганьбилися на тестах з безпеки та з автомобілями сумнівної якості. З появою електромобіля карти було перетасовано. Тут китайські виробники зненацька стали вважатися технологічними лідерами.

Китайські бренди електромобілів, такі як BYD або Nio, стають дедалі популярнішими.

На думку автомобільних експертів, завдяки більш ранньому старту, Китай випереджає не тільки у будівництві електромобілів, а й у галузі підключення та автономного водіння, деякі китайські виробники перебувають у кращому становищі, ніж, наприклад, їхні німецькі конкуренти.

Читайте також:  Асоціація сховищ вважає, що зима закінчилася

Китайська компанія Geely розумно поглинула шведський бренд Volvo кілька років тому та повністю націлила його на електричне майбутнє. Але китайські бренди електронних автомобілів, такі як BYD або Nio, також поступово стають все більш популярними за кордоном: «китайці розпочинають стратегію глобалізації своїх електронних автомобілів, яка не в останню чергу торкається Європи та Німеччини», каже експерт галузі Штефан Рейндль, голова Geislinger Institut für Automobilwirtschaft. «Я вважаю, що в найближчі п’ять років один або два китайські виробники займатимуть до двох відсотків ринку в Німеччині», – каже Рейндль.

Насамперед, за його словами, вітчизняна промисловість не в змозі працювати у класі компактних автомобілів із досить конкурентоспроможними цінами. Однак китайським виробникам потрібні постійні дилери як партнери зі збуту, щоб використовувати існуючі дилерські мережі та місця. За його словами, це особливо важливо для обслуговування автомобілів, оскільки електронні автомобілі також потребують технічного обслуговування та ремонту. «Багато китайських виробників думають, що зможуть сформувати продажі в Німеччині та Європі тільки за допомогою цифрових структур, – каже Рейндл. Але в цій країні покупці поки що слабко сприймають такі концепції продажу».

Китайські автомобілі як конкуренти для німців?

Навіть спостерігачі в Китаї сумніваються, що в найближчому майбутньому їхні автомобілі складуть серйозну конкуренцію німцям на їхньому рідному ринку. “Китайським автомобільним компаніям знадобиться багато часу, щоб завоювати частку ринку на зрілих ринках”, – говорить китайський автомобільний аналітик Цзен Чжилін. З іншого боку, у Південно-Східній Азії, Південній Америці та Африці китайці мають набагато кращі позиції, каже він.

“Конкуренція стимулює бізнес”, – спокійно каже представник VDA. Німецька автомобільна промисловість рішуче рухається вперед: тільки в Німеччині німецькі виробники нині пропонують понад 90 електронних моделей, а до кінця 2024 року їхня кількість має досягти 100. Німецькі виробники лідирують за якістю продукції. У 2022 році більш ніж кожен другий знову зареєстрований електромобіль у Німеччині постачатиметься німецьким виробником. Частка ринку китайських брендів складає шість відсотків.

Читайте також:  Перед днем ​​попереджувального страйку: роботодавці атакують профспілки

«Автомобіль майбутнього буде здебільшого з Китаю», – каже експерт галузі Фердинанд Дуденхеффер. Це мудра стратегія – спочатку зміцнитись на внутрішньому ринку, а потім крок за кроком розширюватись». Китайці відчувають свій шлях уперед. Вони вже відносно сильні у Східній Європі, а також мають певну силу в Англії. “Вони тільки зараз приходять до Німеччини”, – говорить Дуденхеффер.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :