Китай та Північна Корея: перспектива співпраці

0
265

Голова КНР Сі Цзіньпін відповів на вітання свого північнокорейського колеги.

Китай та Північна Корея.  Фото: @zoooz253597581/twitter.com

Китай та Північна Корея мають жити у єдності та співпраці, вважає голова КНР Сі Цзінпінь. Про це він написав у своєму листі до лідера КНДР Кім Чен Ына напередодні історичного з’їзду правлячої Комуністичної партії. Послання стало відповіддю на вітання Кім Чен Ына на честь старту з’їзду.

Сі Цзіньпін висловив готовність зміцнювати відносини між Китаєм і Північною Кореєю і «внести великий внесок у забезпечення більшого двох країн та їхніх народів, а також захист порядку і стабільності в регіоні та в іншому світі». Про це пише державне інформаційне агентство Північної Кореї.

Повідомлення про підтримку та співробітництво прозвучало на тлі того, як Північна Корея випробувала рекордну кількість балістичних ракет. Частина пролетіла над Японією. КНДР уперше з 2017 року провела ядерні випробування.

Китай та Північна Корея: реакція КНР на ядерні випробування Північної Кореї

Влада КНДР називає свої навчання відповіддю на демонстрацію сили Південної Кореї та Сполучених Штатів Америки. Тренування включали випробування бойових літаків, і запуски артилерійських снарядів. Одна з балістичних ракет пролетіла близько 4,5 км і впала в Тихий океан.

Боєголовка пролетіла над Японськими островами. Влада цієї країни попередила своїх громадян про північнокорейські навчання. Населенню було запропоновано спуститись у притулки та перечекати політ ракети.

Варто зазначити, що Пхеньяну заборонено випробовувати балістичні ракети та будь-яку ядерну зброю. Також боєголовки не повинні бути спрямовані у бік інших держав або пролітати над їхньою територією — це суперечить міжнародним домовленостям.

Офіційний представник МЗС Китаю Мао Нін, відповідаючи на запитання про останні навчання Північної Кореї, закликала всі сторони запобігти ескалації та працювати над створенням умов для відновлення діалогу.

Читайте також:  Нестача ліків від холери

З’їзд Комуністичної партії Китаю

У Пекіні стартував 20 з’їзд Комуністичної партії КНР. Там мають взяти участь близько 2,3 тисячі делегатів. Вони мають намір підбити підсумки попередньої п’ятирічки та намітити плани наступної.

Найважливіша частина форуму – обрання нового генерального секретаря. Очікується, що їм знову оберуть Сі Цзіньпіна, для якого майбутній термін стане третім. 2023 року в Китаї збираються обирати голову КНР.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я