Китай відмовиться від Covid Zero у 2023 році: МВФ

0
266

За словами аналітиків, у другій половині наступного року коронавірус може повністю залишити територію Китаю.

Китай відмовиться від Covid Zero

За словами високопоставленого представника Міжнародного валютного фонду (МВФ), Китай відмовиться від Covid Zero (жорсткої політики щодо стримування та запобігання поширенню коронавірусу) до другої половини наступного року. Він також закликав до додаткових монетарних та фіскальних стимулів для підтримки економіки Китаю.

Китай відмовиться від Covid Zero у другій половині 2023 року

МВФ передбачає, що необхідні умови для скасування жорсткої політики протистояння коронавірусу Covid Zero будуть створені в другій половині 2023 року, заявив Стівен Барнетт, старший постійний представник МВФ у Китаї, в інтерв’ю Bloomberg TV.

Китай відмовиться від Covid Zero у другій половині 2023 року.  Фото: 3rdtimeluckystudio / Shutterstock

Стратегія Covid Zero, яка включає масове тестування населення, карантин для інфікованих та їх близьких контактів, а також загальноміські блокування, справила руйнівний вплив на економічні показники Китаю. Через постійні карантини, економічні показники країни цього року сповільняться на 3,2%, за оцінками МВФ.

Барнетт сказав, що політика Covid Zero добре спрацювала для Китаю в 2020 і 2021 роках, але цього року завдала тяжких втрат економіці через високий ступінь передачі омікронного варіанту, що призвело до блокування великих міст, таких як Шанхай.

Китаю слід вдатися до додаткових стимулів підтримки економіки

Представник МВФ заявив, що незважаючи на те, що китайський уряд намагається стимулювати економіку через зниження відсоткових ставок та збільшення інвестицій в інфраструктурні рішення, цього може бути недостатньо. Необхідно зробити більше дій для підтримки економіки, щоб Китай зміг повернутися на докризовий рівень у 2023 році.

Китайські політики повинні зосередити свої заходи більше на підтримці споживання, ніж на інвестиціях, які, як він стверджував, ефективніше стимулювали б внутрішній попит.

Допомога з боку китайського уряду.  Фото: Blue Planet Studio / Shutterstock

Хоча грошово-кредитна політика Китаю має можливість «пристосуватися», враховуючи низьку інфляцію в країні, фіскальна політика є «ключовою», сказав Барнетт.

Читайте також:  Канада закликала виключити Росію з МВФ та G20

“Я б підкреслив, що справа не тільки у розмірі дефіциту і тому, наскільки вони збільшують витрати, а й у структурі витрат”, – сказав він. «Передусім варто звернути увагу саме на підтримку споживання для населення. Насправді, це дало б більший імпульс попиту».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я