Китай закликав країни не політизувати питання щодо клімату

0
430

КНР пропонує розвиненим країнам виконати зобов’язання щодо фінансування.

Китай закликав країни

Китай закликав багаті країни відмовитися від порожніх обіцянок щодо порятунку клімату. Представники КНР пропонують не політизувати кліматичний порядок денний, а досягти реальних результатів щодо покращення екологічної ситуації.

Китай закликав країни стримати свої обіцянки щодо порятунку клімату

За словами китайського чиновника Лі Гао, розвиненим країнам слід не лише пропонувати нові ініціативи щодо покращення клімату, а й докладати реальних зусиль для вирішення екологічних проблем. Про це глава відділу з питань зміни клімату Міністерства екології та довкілля Китаю заявив під час інтерв’ю у Пекіні.

Китайський чиновник нагадав, що не варто надавати політичного забарвлення питанням зміни клімату. Зокрема, КНР не бачить потреби створювати торговельні чи економічні бар’єри на експорт із Китаю чи інших країн. Зокрема заборона США на імпорт матеріалів для сонячних батарей китайських виробників перешкоджає глобальному переходу на чисту енергію.

Заборона США імпортувати матеріали для сонячних батарей китайських виробників перешкоджає глобальному переходу на чисту енергію.  Фото: humphery/shutterstock.com

Примітно, що заява китайського чиновника пролунала напередодні 27 конференції Організації Об’єднаних Націй щодо зміни клімату. Очікується, що представники більш як 190 країн проведуть глобальні переговори з питань екології. Новий раунд переговорів пройде у Єгипті з 6 по 18 листопада.

Представник Китаю також згадав про те, що багаті країни зобов’язалися у 2009 році виділяти по 100 млрд. доларів на рік, щоб допомогти менш розвиненим країнам адаптуватися до зміни клімату. Як зазначив Лі Гао, невиконання цієї обіцянки у повному обсязі суттєво позначається на «взаємній довірі».

Китай втрачає шанс стати лідером глобальної екологічної гонки

Як відомо, 2021 року Китай опублікував свою програму з досягнення піку викиду вуглекислого газу через 10 років. А також країна зобов’язалася стати вуглецево-нейтральною до 2060 року.

Читайте також:  ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом

До того ж Китай вже довів свою готовність до боротьби зі зміною клімату. Зокрема, за останні кілька років у КНР встановили найбільшу кількість сонячних систем. Крім того, на піднебесну припадає приблизно половина продажу електромобілів. Також близько 99% світового виробництва електричних автобусів.

Проте експерти вважають, що цього року Китай навряд чи візьме на себе нові зобов’язання з питань клімату через складну геополітичну ситуацію. А також через економічні проблеми, викликані COVID-19.

Нагадаємо, політика нульової терпимості щодо коронавірусної інфекції суттєво позначилася на економіці країни. На думку аналітиків, Китаю вдасться досягти економічного зростання лише за ослаблення жорстких обмежень.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я