Китай збере легіон розумних людей

0
252

Проте планам Пекіна може стати на заваді імідж країни та санкції США.

Китай збере легіон розумних людей.  Фото: ArtTower / Pixabay

Легіон розумних людей у ​​Китаї планується зібрати найближчим часом, щоб до кінця десятиліття країна випередила США і стала провідною технологічною державою. Китайські роботодавці переманюють себе талановитих іноземців, обіцяючи їм гігантські премії.

Легіон розумних людей у ​​Китаї

На з’їзді Комуністичної партії Китаю в неділю її лідер Сі Цзіньпін пообіцяв зібрати в Китаї легіон талановитих людей з усього світу та виграти битву за звання технологічної держави. Однак у поточній ситуації це неможливо, вважають експерти.

До 2019 року Китай був меккою для освічених європейців. Китайські роботодавці платили їм великі премії та пропонували широкий соціальний пакет. Іноді навіть надавали безкоштовне житло. В основному мова, звичайно, про технологічні компанії та працівників ІТ-індустрії.

Але після початку пандемії та жорстких придушень протестів у Гонконгу імідж КНР різко впав. Багато висококваліфікованих іноземців більше не бажають там працювати навіть за великі гроші. Важливу роль у цій траєкторії відіграло і придушення інакодумства в країні, навіть якщо не партійні погляди демонструють впливові бізнесмени як засновник Alibaba Group Джек Ма. Нагадаємо, один із найбагатших людей у ​​світі зник на три місяці одразу після критики китайської влади.

Санкції США можуть знищити китайське виробництво

Тепер експерти констатують: за пару років Китай перетворився з прибуткового двигуна прогресу на титана, що хитається, у якого більше проблем, ніж рішень.

Свій внесок у це зробили і США. Вашингтон ввів санкції проти деяких китайських технологічних гігантів, заборонив виробництво чіпів у Китаї або для китайських клієнтів. Останній захід стосується всіх американців, жителів з видом на проживання в Америці та людей з грін-картою. Фактично, вона забороняє їм працювати в КНР. У Twitter свого часу з цього приводу навіть завірусився мем Обезголовлення в масштабах усієї галузі.

Читайте також:  Ілон Маск повинен нарешті купити Twitter

Нові американські обмеження спричинили негайну реакцію технологічних гігантів. Ключовий постачальник устаткування виробництва чіпів ASML Holding NV вже відмовився від обслуговування китайських клієнтів. При цьому Китай – найбільший у світі виробник смартфонів та електромобілів.

Тепер Пекін хоче повернутись на колишній курс. І планує зібрати легіон із найблискучіших розумів світу, щоб наздогнати США у ключових ІТ та дослідницьких секторах, а до кінця десятиліття стати провідною технологічною державою. Проте експерти сумніваються, що до 2030 року це можна реалізувати. Наразі Китай не має можливості залучити навіть своїх громадян, які здобули освіту в США.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я