Китай збирає зразки ДНК у тибетців

0
256

Збір ДНК – нова форма соціального контролю.

Китай збирає зразки ДНК

Китай посилює контроль над окупованим Тибетом. Влада КНР збирає сотні тисяч зразків ДНК. Правозахисники обурені.

«Будь-який, хто намагається зберегти свою ідентичність, переслідуватиметься»

Головна тема 20-го з’їзду комуністичної партії Китаю, який відбувся 16 жовтня, звучить так: «щоб привести країну у світле майбутнє, всі етнічні групи мають об’єднатися». Проте реальність виглядає інакше.

У Сіньцзяні стосовно уйгурів Пекін вже багато років застосовує вкрай жорстку політику. Щонайменше про це говорять сотні тисяч ув’язнених у так званих таборах перевиховання. В окупованому в 1950 році Тибеті ситуація з правами людини ще гірша. Місцеві жителі постійно звинувачують Китай у обмеженні мови Тибету, свободи віросповідання, а також у переслідуванні незгодних з китайським режимом. “Партія активно впливає на суспільство і державу в цілому, намагаючись проникнути навіть у приватне життя тибетців”, – повідомляє Кай Мюллер, керуючий директор міжнародної кампанії з підтримки Тибету (ICT).

Китай збирає зразки ДНК: з 2016 зібрано приблизно 1,2 мільйона зразків.  Фото: Louis Reed / Unsplash.com

«Будь-який, хто чинить опір системі, хто намагається зберегти свою ідентичність, переслідується владою Китаю. Ця тоталітарна модель управління вже багато років практикується у Тибеті».

Китай масово збирає зразки ДНК у Тибеті та інших частинах країни

Зважаючи на все, Пекін планує використати ще один інструмент, щоб посилити контроль мешканців Тибету. Згідно з дослідженням Університету Торонто, а також правозахисної організації Human Rights Watch, уряд Китаю в масовому порядку почав збирати зразки ДНК населення Тибету.

Починаючи з середини 2016 року, було зібрано приблизно 1,2 мільйона зразків ДНК, що еквівалентно третині населення, що проживає в автономному районі Тибету. Повідомляється, що китайський уряд працює над великою базою даних, яка міститиме зразки ДНК і дані генеалогічного дерева як мінімум 70 мільйонів чоловіків. Офіційно влада Китаю пояснює, що ця база необхідна для боротьби зі злочинністю.

Читайте також:  Сильна посуха мучить Західну Канаду

«Цифровий концтабір»

Китайська влада стверджує, що збір ДНК дозволить забезпечити соціальну стабільність. Заявляється, що зібрані дані будуть використовуватись виключно для боротьби зі злочинністю, а також для пошуку зниклих безвісти.

«Ми вважаємо, що масове збирання ДНК не пов’язане з поточним чи майбутнім контролем злочинності», — пишуть аналітики з Університету Торонто. “Наші дослідники припускають, що масовий збір ДНК є новою формою соціального контролю, у тому числі спрямованого проти народу Тибету”. «По суті, Китай уже став повноцінним цифровим концтабором, де високі технології застосовуються для тотального контролю населення».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я