Китай збирає зразки ДНК у тибетців

0
199

Збір ДНК – нова форма соціального контролю.

Китай збирає зразки ДНК

Китай посилює контроль над окупованим Тибетом. Влада КНР збирає сотні тисяч зразків ДНК. Правозахисники обурені.

«Будь-який, хто намагається зберегти свою ідентичність, переслідуватиметься»

Головна тема 20-го з’їзду комуністичної партії Китаю, який відбувся 16 жовтня, звучить так: «щоб привести країну у світле майбутнє, всі етнічні групи мають об’єднатися». Проте реальність виглядає інакше.

У Сіньцзяні стосовно уйгурів Пекін вже багато років застосовує вкрай жорстку політику. Щонайменше про це говорять сотні тисяч ув’язнених у так званих таборах перевиховання. В окупованому в 1950 році Тибеті ситуація з правами людини ще гірша. Місцеві жителі постійно звинувачують Китай у обмеженні мови Тибету, свободи віросповідання, а також у переслідуванні незгодних з китайським режимом. “Партія активно впливає на суспільство і державу в цілому, намагаючись проникнути навіть у приватне життя тибетців”, – повідомляє Кай Мюллер, керуючий директор міжнародної кампанії з підтримки Тибету (ICT).

Китай збирає зразки ДНК: з 2016 зібрано приблизно 1,2 мільйона зразків.  Фото: Louis Reed / Unsplash.com

«Будь-який, хто чинить опір системі, хто намагається зберегти свою ідентичність, переслідується владою Китаю. Ця тоталітарна модель управління вже багато років практикується у Тибеті».

Китай масово збирає зразки ДНК у Тибеті та інших частинах країни

Зважаючи на все, Пекін планує використати ще один інструмент, щоб посилити контроль мешканців Тибету. Згідно з дослідженням Університету Торонто, а також правозахисної організації Human Rights Watch, уряд Китаю в масовому порядку почав збирати зразки ДНК населення Тибету.

Починаючи з середини 2016 року, було зібрано приблизно 1,2 мільйона зразків ДНК, що еквівалентно третині населення, що проживає в автономному районі Тибету. Повідомляється, що китайський уряд працює над великою базою даних, яка міститиме зразки ДНК і дані генеалогічного дерева як мінімум 70 мільйонів чоловіків. Офіційно влада Китаю пояснює, що ця база необхідна для боротьби зі злочинністю.

Читайте також:  Более 2,6 млрд. евро для кризисного банка ЕС

«Цифровий концтабір»

Китайська влада стверджує, що збір ДНК дозволить забезпечити соціальну стабільність. Заявляється, що зібрані дані будуть використовуватись виключно для боротьби зі злочинністю, а також для пошуку зниклих безвісти.

«Ми вважаємо, що масове збирання ДНК не пов’язане з поточним чи майбутнім контролем злочинності», — пишуть аналітики з Університету Торонто. “Наші дослідники припускають, що масовий збір ДНК є новою формою соціального контролю, у тому числі спрямованого проти народу Тибету”. «По суті, Китай уже став повноцінним цифровим концтабором, де високі технології застосовуються для тотального контролю населення».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :