Китайська Cosco отримає частку у терміналі порту Гамбурга

0
93

Угоду критикують як німецькі політики, так і китайські експерти.

Китайська Cosco отримає частку у терміналі порту Гамбурга

Найбільша китайська судноплавна компанія Cosco отримає частку у контейнерному терміналі HHLA Tollerort у порту Гамбурга. Відповідну постанову ухвалили на засіданні кабінету міністрів Німеччини у середу, 26 жовтня.

Cosco отримає менше акцій та прав

«Cosco може купити лише 24,9% акцій німецького Tollerort. Спочатку обговорювалася частка в 35%», – повідомили представники Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини.

За словами члена партії «Зелені» Роберта Хабека, економіка Німеччини і так залежить від Китаю. Саме тому частку Cosco було вирішено зменшити.

“Це запобігатиме стратегічній участі китайської компанії в контейнерному терміналі Tollerort і зробить придбання суто фінансової участі”, – пояснив він.

При цьому поріг 25% не можна перевищувати без переоцінки інвестицій у майбутньому.

Cosco отримає частку в гамбурзькому терміналі: Німеччина — ще більшою залежною від Китаю

Купівля контейнерного терміналу у Гамбурзі викликала суперечки всередині коаліції «Світлофора». Міністерство спочатку висловилося за повну заборону на доступ Cosco. Від угоди застерігали навіть китайські економісти.

Вони написали відкритий лист канцлеру Німеччини Олафу Шольцу (СДПН), що купівля частки Tollerort «зіграє на руку режиму, який останніми роками пригнічує свій народ».

Також це ще більше посилить залежність Німеччини від Китаю — країни, яка підтримує військові дії Росії в Україні, а також, можливо, сама планує розпочати війну за території Тайваню.

Однак, за повідомленнями ЗМІ, Шольц наполягав на укладанні угоди.

Cosco отримає частку у терміналі порту Гамбурга – рішення Шольца.  Фото: Gints Ivuskans/shutterstock.com

“Навіть без рішення кабінету міністрів продаж схвалили відповідно до домовленості між Cosco та портовою логістичною компанією HHLA”, – сказали співробітник канцлерського офісу.

Шольц наполіг на укладанні угоди

Канцлер зазначив, що не йдеться про продаж порту — тобто критично важливу інфраструктуру. Сам порт на 100% належить місту Гамбургу.

Читайте також:  Підвищення процентних ставок: Наслідки для позичальників

Відповідно до Закону про зовнішню торгівлю та платежі, інвестиції у важливу інфраструктуру у розмірі 25 і більше відсотків підлягають затвердженню. Оскільки термінал Tollerort не вважався стратегічно важливим об’єктом, ухвала про зниження до 24,9% дозволила внутрішню суперечку уряду.

Але рішення кабінету міністрів забороняє подальше придбання понад встановлений поріг у 25%. Cosco також не має жодних особливих прав. Крім того, китайським покупцям заборонено надавати собі право вето на прийняття ділових або кадрових рішень. Часткова заборона також не дає їм призначати членів керівництва чи осіб для самостійного ухвалення рішень.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :