Китайський експорт зріс – несподівано та сильно

0
48
Китайський експорт зріс несподівано та сильно. Експорт у березні зріс на 14,8 відсотка у доларовому вираженні порівняно з тим же періодом минулого року, як повідомила митна служба у Пекіні.

Зростання до 315 мільярдів доларів США здивувало експертів, які очікували чергового зниження після падіння на 6,8 відсотка в січні та лютому. Особливо бурхливо розвивається торгівля із Росією. Активний розвиток китайського експортного механізму має надати другий за величиною економіки новий імпульс.

Хоча імпорт трохи знизився на 1,4 відсотка до 227 мільярдів доларів США, зниження виявилося меншим, ніж очікувалося. Однак зниження було менше, ніж 10,2 відсотка, зафіксованих у січні та лютому. Експерти також очікували значно слабших показників імпорту. Високе загальне зростання зовнішньої торгівлі на 7,4 відсотка у березні ознаменувало поворот на краще для найбільшої у світі торгової країни після того, як експорт знижувався п’ять місяців поспіль. Позитивне сальдо торговельного балансу зросло до 88 мільярдів доларів.

Торгівля з Росією та США

Торгівля з Росією у березні зросла на 71,9 відсотка. Експорт до сусідньої країни, що страждає від західних санкцій, навіть зріс на 136,4 відсотка. Імпорт, включно з імпортом дешевих енергоносіїв, зріс на 40,5 відсотка, повідомила митниця. З того часу, як більше року тому почалося вторгнення в Україну, Китай підтримує російського президента Володимира Путіна.

США також отримали зиск. У березні Китай імпортував із США на 5,6 відсотка більше. Його експорт до найбільшої економіки впав на 7,7 відсотка, повідомила митниця. Експортери Німеччини знову опинилися у мінусі на 2,1 відсотка. Китайський експорт до Німеччини також знизився на 1,4 відсотки. Його експорт до ЄС, навпаки, зріс на 3,4 відсотка – як імпорт із Співтовариства.

Читайте також:  Лінднер готує податкові пільги: кого це торкнеться

Вплив корони на зовнішню торгівлю

Китайська зовнішня торгівля помітно ослабла минулого року через жорсткі заходи, вжиті в Китаї в рамках програми «Корона», та зниження світового попиту. Після завершення в грудні стратегії «нульового ковіда» з її жорсткими обмежувальними заходами затята хвиля корони спочатку паралізувала китайську економіку, яка лише недавно помітно пожвавилася.

Минулого тижня новий глава уряду Лі Цян ясно дав зрозуміти, наскільки важливим для Китаю є експорт, закликавши на засіданні кабінету міністрів «випробувати всі методи» для стабілізації зовнішньої торгівлі. Хоча торік зростання економіки Китаю склало лише три відсотки, уряд встановив мету на цей рік – «близько п’яти відсотків». Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує 5,2 відсотки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :