Китайський експорт зростає повільніше – імпорт значно падає

0
51

Цифри все ще зростають, але у китайському експорті імпульс дещо спав. У Європі країна інвестує переважно у виробництво автомобільних акумуляторів – і переходить до створення нових компаній.

Китайський експорт зростає повільніше – імпорт значно падає

Китайський експорт зростає повільніше – імпорт значно падає

Зовнішня торгівля Китаю у квітні втратила динаміку. Як оголосила у вівторок Пекінська митниця, експорт зріс на 8,5 відсотка у річному вирахуванні до 295,4 мільярда доларів США. Однак це зростання виявилося нижчим, ніж у попередньому місяці, коли було зафіксовано плюс 14,8 відсотка. Імпорт у Народну Республіку у квітні різко скоротився, впавши на 7,9 відсотка у річному обчисленні.

Китай має на меті економічне піднесення цього року після закінчення жорсткої політики «корони». У першому кварталі друга за величиною економіка виросла напрочуд сильно – на 4,5 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак останнім часом з’явилися ознаки того, що підйом може ослабнути. Згідно з офіційним індексом менеджерів із закупівель (PMI), настрої в промисловості у квітні значно охолонули.

Інвестиції у Європі

Тим часом інвестиційна активність Китаю в Європі сильно змістилася у бік автомобільних акумуляторів і стартапів компаній. Вперше з 2008 року проекти «Грінфілд», в рамках яких ґрунтуються дочірні компанії або створюються нові виробничі потужності, обігнали корпоративні поглинання, що переважали раніше, згідно з дослідженням, проведеним у вівторок берлінським Інститутом Китаю Merics і Rhodium Group. Минулого року обсяг придбань навіть знизився на 22 відсотки до 3,4 мільярдів євро.

«Грінфілд» стартапи відбувалися майже виключно в автомобільній промисловості: Китайські акумуляторні гіганти, такі як CATL, Envision AESC та SVOLT, інвестували у заводи у Німеччині, Великій Британії, Франції та Угорщині. Ці чотири країни також були найбільшими одержувачами, на них припало 88 відсотків прямих інвестицій Китаю в Європу. Крім інвестицій у нові виробництва, у цих країнах було зареєстровано найбільшу кількість придбань та злиття.

Читайте також:  Банківські потрясіння – що буде далі

«Зміна структури інвестицій ясно показує, наскільки сильна китайська конкуренція, особливо у сфері електронної мобільності», – Сказав Макс Ценгляйн, головний економіст Merics. “Інвестиції в нові родовища також регулюються менш жорстко, ніж спірні придбання в критичній інфраструктурі або технологічному секторі”. Але щоб стати стійкою рушійною силою інвестицій, вони мають продовжувати зростати, інакше їхній вплив випарується.

«Китайські компанії інвестують мільярди в європейський ланцюжок створення вартості електронної мобільності», – каже Агата Кратц, директор Rhodium Group. “Вони стали важливими гравцями в енергетичному переході”.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :