ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом

0
309

Куба увійшла до країн, що визнають ЛГБТ-шлюби.

ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом

ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом.

ЛГБТ-пари почали одружуватися з Кубою відповідно до нового Сімейного кодексу країни.

Серйозні, що стоять прямо і одягнені в довгі парадні сукні – незважаючи на полуденну кубинську спеку – Ліссет і Люсба тихенько піднімаються по десяти щаблях нотаріальної контори, зчепивши і трясучи руки.

Це стало можливим лише за три тижні до того, як на острові набув чинності новий Сімейний кодекс Куби, який відкриває все, від рівноправного шлюбу до сурогатних матерів.

Пара, яка разом уже сім років, однією з перших вирішила укласти законний шлюб на Кубі відповідно до кодексу.

«Це великий день, — сказала Люсба Грахалес, менеджер центрального університету Лас-Вільяс, всього за 250 кілометрів від столиці. «Кохання є кохання, таке, яке воно є. Без нав’язування, без забобонів… Не знаю, сміятися мені чи плакати. Це суміш стільки сильних емоцій».

Всього за кілька метрів Ліссет Діас, 34-річна танцівниця, поділилася своєю радістю. “Я пишаюся”, – додала вона. “Я здивована.”

ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом: сімейний кодекс

Кодекс був схвалений після активної кампанії з боку кубинського уряду та за підтримки найгучнішої захисниці прав геїв на острові Маріели Кастро, дочки колишнього президента Рауля Кастро.

Це зробило Кубу дев’ятою країною в Латинській Америці після Чилі, Коста-Ріки, Еквадору та Колумбії, яка легалізувала одностатеві шлюби за останні роки.

ЛГБТ-пари на Кубі одружуються за новим законом.  Фото: esfera/shutterstock.com

Кубинські вибори, на які не допускаються жодні інші партії, крім комуністів, зазвичай забезпечують понад 90% переваги, як і референдум щодо великої конституційної реформи у 2019 році.

Попри це третина населення країни, 33,15%, проголосувала проти. Текст зіткнувся з масштабною кампанією проти нього з боку євангельських груп, які відкидають одностатеві шлюби.

Читайте також:  «Біопіратство» кенійських баобабів

Тим часом, 66,85% кубинців, що прийшли, проголосували «за». Майже 6% залишили порожніми чи недійсними бюлетені.

Хто був «проти»

Кодекс також був відкинутий деякими групами, які виступають проти уряду, які закликали до голосування «проти» як спосіб відкинути кубинську владу на тлі невдоволення урядом Мігеля Діаса-Канеля Бермудеса.

Проти цього також виступили деякі члени ЛГБТ-спільноти, які заявили, що утримуються під час голосування за те, що вони вважають правом людини насамперед.

«Багато людей у ​​спільноті були проти голосування «за», тому що вони не вірять, що їм потрібний якийсь папір, щоб сказати їм, що вони мають це на папері (щоб бути визнаними парою). Я думаю, нам потрібне право, щоб воно нас захищало», – сказала Люсба.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я