Ліки від раку можуть стати загальнодоступними до 2030 року.

0
261

Як пов’язано створення ліків від раку та вакцини проти Covid-19 Pfizer/BioNTech?

Ліки від раку

Ліки від раку можуть стати доступними для пацієнтів протягом наступного десятиліття, заявила команда, яка складається з учених чоловіка і дружини, яка є одним із творців найуспішніших вакцин проти коронавірусу. Як Covid вакцини допомогли у боротьбі з раком і що чекає на нас у майбутньому?

Як ліки від раку пов’язані з вакцинами проти коронавірусу?

Німецька пара професорів Угур Шахін та Озлем Туречі заявили, що поки, звичайно, вони не можуть сказати, що знайшли ключ до універсальних ліків або вакцин від раку, але у них є явні «прориви», над якими вони продовжуватимуть працювати.

Вони заявили, що розробка та успіх вакцини проти Covid-19 Pfizer/BioNTech, яка набула широкого поширення під час пандемії, «сприяла розвитку нашої роботи з пошуку ліків від раку».

На питання, коли багато пацієнтів у всьому світі зможуть отримати доступ до протиракових вакцин, професор Шахін сказав, що це може статися «до 2030 року».

Чому з’явилася надія на швидке створення ліків від раку?

Подружжя, що дала інтерв’ю програмі BBC Sunday, стало співзасновником BioNTech у Майнці, Німеччина у 2008 році та працювало над створенням імунотерапії раку, адаптованої для окремих пацієнтів. Використання ними технології мРНК виявило себе під час пандемії, і пара сказала, що досвід допоміг стимулювати їхню роботу.

Ліки від раку: зв'язок із вакцинами проти коронавірусу.  Фото: penofoto / Shutterstock

У той час, як звичайні вакцини виробляються з використанням ослаблених форм вірусу, мРНК використовують тільки генетичний код вірусу.

Вакцина мРНК вводиться в організм, де вона проникає в клітини і змушує їх створювати антигени, які потім розпізнаються імунною системою та готують її до боротьби із хворобою.

Читайте також:  Жінку з Індонезії заарештували за загрозу варті

В результаті досвід створення ліків від раку допоміг у створенні дієвої вакцини проти коронавірусу. Що, у свою чергу, стало невеликим відкриттям у світі медицини і, що дозволить на основі цього все-таки знайти універсальне рішення та зробити загальнодоступні ліки від раку.

«Ми навчилися краще та швидше виробляти вакцини. На велику кількість людей ми дізналися, як імунна система реагує на мРНК. Ці розробки також допомогли регулюючим органам дізнатися про мРНК-вакцини. І це напевно прискорить нашу вакцину проти раку».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я