Масові протести у Судані у річницю держперевороту

0
332
Масові протести в Судані на річницю військового перевороту.  Фото: Twitter.com/ThomasVLinge

Масові протести у Судані у вівторок призвели до загибелі однієї людини. Поліція жорстко розігнала мітингувальників, використовуючи сльозогінний газ та світлошумові гранати.

Протестувальники палили шини на головних дорогах суданської столиці Хартум, скандуючи: «Влада належить народу, а військовим місце у казармах». Тимчасовий уряд країни заявив, що на вулиці вийшли «озброєні, навчені у банд-формуваннях» люди.

Масові протести в Судані: вбито одну людину

Як повідомляє Reuters, десятки тисяч людей вийшли на протести в Судані під час річниці державного перевороту, внаслідок якого в країні встановилася військова диктатура. Поліція розганяла їх сльозогінним газом, водометами та світлошумовими гранатами.

У країні тимчасово не працювали деякі соціальні мережі. Про це заявила група моніторингу NetBlocks.

“Незважаючи на те, що вони заблокували інтернет і закрили мости, ми продовжуватимемо чинити тиск на військових, поки вони не підуть убік”, – сказав 21-річний студент Салах Абдалла.

Точна кількість протестувальників у суданській столиці невідома. Але, за попередніми оцінками журналістів, це десятки тисяч людей.

Акції протесту також проходили в інших великих містах країни: Бахрі, Атбарі, Ель-Фашері, Порт-Судані та Мадані.

Як пишуть місцеві ЗМІ, на марші у вівторок загинула одна людина. Його переїхала вантажівка, яка нібито належить Силам безпеки. Він став 119 жертвою демонстрацій у Судані, повідомляє Центральний комітет суданських лікарів, який приєднався до протестного руху.

Читайте також:  Як реал та песо вистояли перед зростанням долара

Військовий переворот у Судані

Нагадаємо, військовий переворот у Судані стався у 2019 році. Тоді силовикам удалося повалити президента Омара аль-Башира. Цей день називають “захід демократії” в країні. Іноземні інвестори відмовилися співпрацювати із людьми, які захопили владу. Щоб не допустити дефолту, новий уряд підвищив податки. Це, у свою чергу, призвело до численних страйків на підприємствах, що посилило й без того серйозні економічні проблеми.

Через рік військове керівництво Судану так і не призначило прем’єр-міністра. Однак дозволило багатьом колишнім чиновникам, звільненим за лояльність Баширу, повернутися на свої посади

Колишній президент Башир залишається у в’язниці. Його звинувачують в організації держперевороту 1989 року, внаслідок якого він прийшов до влади. Він своєї провини не визнає.

Нині у Судані регулярно відбуваються міжплемінні зіткнення. За даними ООН, в одній тільки провінції Блакитний Ніл за останній тиждень через це загинуло до 250 людей.

генерали, що захопили владу, обіцяють відійти в бік після формування нового уряду. Вони нібито обговорюють це питання із коаліцією «Сили свободи та змін» (FFC), яка до держперевороту ділила владу в країні. Власне, це і призвело до масових протестів у столиці. Більшість суданців проти цих переговорів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я