Мільярди для акціонерів: компанії виплачують рекордні дивіденди

0
35

Багато компаній у Німеччині минулого року кинули виклик високої інфляції та невизначеності, спричиненої війною в Україні. Численні акціонери також отримали вигоду від цього.

Мільярди для акціонерів: компанії виплачують рекордні дивіденди

Мільярди для акціонерів: компанії виплачують рекордні дивіденди

Акціонери у Німеччині можуть розраховувати на рекордну суму дивідендів за минулий фінансовий рік. Незважаючи на численні проблеми, викликані війною в Україні, зареєстровані на біржі компанії мають намір цього року виплатити своїм акціонерам близько 75 мільярдів євро, згідно з розрахунками Німецького товариства захисту прав споживачів (DSW) та Інституту стратегічних фінансів isf при Університеті FOM.

Це на 9% перевищує рекорд попереднього року. Чи продовжиться ця тенденція, неясно з погляду представників акціонерів через численні проблеми.

27 компаній Dax збільшують дивіденди

Насамперед, акціонери компаній Dax виграють від благословення дивідендів. 40 компаній, що входять до вищої біржової ліги Німеччини, виплатили приблизно 52,5 мільярда євро – і таким чином внесли левову частку свого вкладу. За даними, лише три автовиробники – Mercedes Benz, BMW та Volkswagen – отримають загалом близько 15,5 мільярдів євро. Загалом 27 компаній Dax збільшують свої дивіденди. Чотири важкоатлети не виплачують дивіденди.

Відповідно до аналізу, середні та малі компанії демонструють ознаки уповільнення зростання. У MDax лише трохи менше половини з 50 компаній виплачують дивіденди більше, ніж торік. Тим не менш, необхідно також враховувати перехід таких важкоатлетів, як Airbus, з MDax в Dax. У SDax акціонери лише 24 із 70 компаній отримують більше грошей. Акціонери 19 компаній не отримають нічого.

Найбільшим платником є ​​традиційна судноплавна компанія Hapag Lloyd, яка не включена до жодного індексу через низьку частку акцій у вільному обігу, з 11,1 млрд. євро. Дивіденди мають бути збільшені майже вдвічі – до 63 євро на акцію.

Читайте також:  Ifo очікує дуже повільне зниження інфляції

Рішення про участь акціонерів у прибутках приймається на щорічних загальних зборах та виплачується за минулий фінансовий рік. Таким чином, цього року акціонери 644 компаній, що котируються на біржі, отримають дивіденди за 2022 фінансовий рік, який виявився частково кращим, ніж спочатку побоювалися після початку агресивної війни Росії проти України 24 лютого 2022 року.

Згідно з оцінкою аудиторсько-консалтингової компанії EY, оборот компаній Dax минулого року зріс на 15,5% порівняно з попереднім роком до 1,8 трлн. євро і, таким чином, досяг найвищого значення з початку оцінки у 2013 р. Операційний прибуток (Ebit) 40 груп покращився на 3,4% і склав 171 млрд. євро.

Більшість компаній Dax передали високі витрати

Більшості компаній Dax вдалося перекласти високі витрати на персонал, закупівлю та енергію на плечі своїх клієнтів, проаналізував нещодавно Хенрік Алерс, голова правління EY у Німеччині. Деяким компаніям також допомогла комфортна подушка замовлень, що залишилася з часів пандемії корони.

За словами генерального директора DSW Марка Тюнглера, цей рік, ймовірно, покаже, які компанії готові до майбутнього перед викликами, зокрема, високої інфляції, енергетичної кризи, порушення ланцюжків поставок та цифровізації. «2023 стане справжнім лакмусовим папірцем», – сказав Тюнглер.

Сектор нерухомості під тиском

За наявними даними, найбільші втрати зазнає сектор нерухомості. Якщо минулого року дев’ять компаній, представлених в індексах, виплатили загалом 2,3 мільярда євро дивідендів, то цього року цей показник становив 800 мільйонів євро. Сектор нерухомості перебуває під тиском через підвищення процентних ставок та високих витрат на будівництво.

Акціонери часто не дуже задоволені динамікою цін на акції. Згідно з нещодавно опублікованою оцінкою представників акціонерів, Corestate Capital Holding SA та Adler Group є одними з найбільших «руйнівників капіталу» останніх років. Наприклад, ціна акцій керуючого інвестиціями в нерухомість та співінвестора Corestate Capital Holding за останні п’ять років практично обнулилася.

Читайте також:  На квиток за 49 євро не буде загальнонаціональних знижок

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :