Міністри та канцлер вирішують долю атомних станцій

0
103

Їхня доля визначиться сьогодні.

Міністри та канцлер вирішують.

Міністри та канцлер вирішують долю атомної енергії в Німеччині. 16 жовтня вони сховалися в кабінеті канцлера, щоб зрозуміти, скільки ядерної енергетики країни ще має жити.

За даними газети Berliner Morgenpost, політики вирішують питання з самого ранку. Врегулювати конфлікт між партнерами щодо «світлофору» просто необхідно. Він затягнувся кілька тижнів. Минулого четверга кризова нарада з цього приводу закінчилася повним провалом.

Міністри та канцлер вирішують розбіжності

Партія зелених зайняла чітку позицію на своєму партійному з’їзді у вихідні 15 та 16 жовтня. Вони виступають за тимчасове продовження експлуатації двох атомних електростанцій на півдні Німеччини до 15 квітня 2023 року. Так само виглядає законопроект Роберта Хабека. СВДП та Крістіан Лінднер, з іншого боку, закликає до продовження експлуатації трьох АЕС, які все ще працюють. Це має тривати до 2024-го.

Канцлер Олаф Шольц оголосив про вирішення спору «в найкоротший термін, до наступного тижня». Саме тому політики вирішують питання. Простого виходу, зважаючи на все, немає.

Міністри та канцлер вирішують долю ядерної енергетики.  Фото: Lukáš Lehotský / unsplash.com

Зараз у Німеччині працює три ядерні електростанції. Це Neckarwestheim II та Isar II у Баден-Вюртемберзі, а також Emsland у Нижній Саксонії. За останньою політикою ведуть особливо спекотні суперечки. “Зелені” не хочуть продовжувати її роботу довше 31 грудня цього року, незважаючи на кризу.

Міністри та канцлер вирішують, що і як запускати

При цьому Neckarwestheim II доведеться частково збирати наново. Її демонтаж уже розпочався. Однак без ядерної енергії Німеччині буде украй важко пережити зиму без втрати добробуту.

Лінднер явно дивиться на цю ситуацію інакше, ніж «зелені». ЗМІ він говорив про те, що необхідно визначити, «які атомні станції можна запустити в найкоротші терміни». Вигода міністра фінансів полягає в тому, що тоді йому не доведеться відпускати «боргове гальмо».

Читайте також:  У Німеччині зростає бідність серед людей похилого віку

«Боргове гальмо» — це законодавчий механізм, який не дозволяє уряду залазити в борги більше, ніж належить. У надзвичайних ситуаціях відпускати його все ж таки можна. Остання така ситуація була в 2020 році і називалася «пандемія коронавірусу».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :