місто, в якому народжується найбільше дітей, назвали у Японії

0
96

Рівень народжуваності в Нагі, маленькому місті на заході Японії, більш ніж удвічі перевищив середній показник країни. Майже в половині сімей, що мешкають у Нагі, є троє та більше дітей. Це може стати прикладом для решти регіонів країни, де народжуваність впала до рекордно низького рівня. The Guardian.

Цей матеріал – частина нашого щоденного розсилання. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або Telegram).

У січні 2023 року прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що зниження народжуваності загрожує спроможності Японії функціонувати як суспільство. Згідно з останнім прогнозом уряду, зниження народжуваності призведе до різкого скорочення населення Японії з 125 млн осіб, які проживають у країні сьогодні, до 87 млн ​​2070 року. Це також призведе до скорочення економіки, величезного тиску на сім'ї та перевантаженості робочої сили.

При цьому у Наги коефіцієнт народжуваності подвоївся 2019 року. Він трохи знизився у 2021 році (до показника 2,68), але це все одно вдвічі перевищує середній показник по країні, що становить 1,3. Нагі отримав прізвисько “чудо-міста” і його досвід зараз вивчається іншими регіонами.

Високий рівень народжуваності є результатом двох десятиліть місцевих ініціатив, спрямованих на те, щоб перетворити це фермерське містечко на утопічне місце для виховання дітей. Так, у місті прагнуть залучити всіх членів громади до виховання найменших громадян.

У Наги молода мати може легко попросити інших матерів доглянути її дитину. Вона також може звернутися за допомогою літніх волонтерів, які також готові стати безкоштовною нянею. У цей час жінка може відвідати лікаря, сходити до магазину та присвятити час іншим справам.

Такамаса Мацусіта, батько двох маленьких дітей та голова міського відділу інформації та планування, каже, що у Наги діти до 18 років отримують безкоштовне медичне обслуговування. Крім того, батьки не платять за підручники та шкільний проїзд.

Читайте також:  Сагінтаєв зустрівся з Путіним у Москві

Але найголовніша відмінність Наги — це те, що все місто готове доглядати дітей. У цьому випадку народження дітей не лягає фінансовим тягарем на молодих батьків, тому вони охоче йдуть на поповнення сім'ї.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я