МВФ схвалив кредитну програму для України

0
40

Війна Росії також має руйнівні економічні наслідки України. Міжнародний валютний фонд наразі хоче підтримати економіку країни новим пакетом фінансування на мільярди.

МВФ схвалив кредитну програму для України

МВФ схвалив кредитну програму для України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) надає новий пакет фінансування на мільярди доларів Україні, яка перебуває під ударом Росії. Програма кредитування, схвалена Виконавчою радою в п’ятницю, надасть країні доступ до 15,6 мільярдів доларів США (близько 14,4 мільярдів євро), за даними Міжнародного валютного фонду, що базується у Вашингтоні. Програма є частиною пакету міжнародної допомоги на загальну суму 115 мільярдів доларів США (близько 106 мільярдів євро).

Термін дії кредитної програми становить чотири роки. Рішення Виконавчої ради дає змогу негайно виділити близько 2,7 мільярда доларів США (близько 2,5 мільярда євро), йдеться у повідомленні. На першому етапі основна увага тепер приділяється створенню міцного бюджету та мобілізації доходів. Згодом, за словами МВФ, в Україні буде проведено «амбітні структурні реформи».

«Вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки», – заявили у МВФ. Проте, за його словами, владі вдалося зберегти загальну фінансову стабільність – завдяки продуманій політиці та значній зовнішній підтримці. Програма покликана закріпити «політику, яка підтримує фіскальну, зовнішню, цінову та фінансову стабільність» та підтримати відновлення економіки, сказав МВФ. У той же час необхідно покращити управління, щоб забезпечити довгострокове зростання після закінчення війни.

Київ уже погодив програму кредитування із міжнародними донорами майже два тижні тому. Однак, угода на технічному рівні (так звана угода на рівні персоналу) ще має бути схвалена Виконавчою радою. Україна прагнула отримати програму допомоги на мільярд доларів – цьому передували місяці переговорів. МВФ нещодавно змінив свої правила, щоб дозволити кредитні програми для країн, які стикаються з «виключно високою невизначеністю». Це перший кредит МВФ країні, яка перебуває у стані війни.

Читайте також:  112 000 апеляцій щодо нарахування податку на нерухомість

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :