На перетворення тваринництва у Німеччині не вистачає коштів

0
43

Федеральний уряд має намір надати фермерам підтримку.

На перетворення тваринництва у Німеччині не вистачає коштів

На перетворення тваринництва у Німеччині не вистачає коштів

Федеральні землі зажадали від федерального уряду більше грошей перетворення тваринництва у Німеччині. Наразі не вистачає фінансових коштів, заявив міністр сільського господарства Саксонії Вольфрам Гюнтер («Зелені») після позачергової конференції міністрів сільського господарства у Берліні. За словами голови конференції, міністра сільського господарства землі Шлезвіг-Гольштейн Вернера Шварца (ХДС), федеральний уряд має виділити більше грошей, якщо метою є створення «дійсно комплексної системи».

Федеральний уряд має намір надати фермерам підтримку у розмірі одного мільярда євро на переведення їх хлівів на вищі стандарти утримання тварин та на поточні додаткові витрати. Це означає, що тільки 10% потреб у фінансуванні тваринництва, визначених комісією, будуть доступні, сказав міністр сільського господарства землі Мекленбург-Передня Померанія Тілль Бакхаус (СДПН) у кулуарах конференції. Запланована федеральна програма досі обмежувалася свинарством, що також зазнало критики.

Оздемір: Фінансування у розмірі одного мільярда євро – це лише прелюдія

Федеральний міністр сільського господарства Джем Оздемір («Зелені») заявив, що фінансування у розмірі одного мільярда євро – це лише початок. Однак він також наголосив, що «світлофорна» коаліція у федеральному уряді робить більше, ніж попередні уряди. Важливо розпочати з реструктуризації тваринництва.

За словами міністра Шварца, федеральний уряд попросили подати до наступної конференції міністрів сільського господарства восени концепцію, яка б враховувала весь термін життя свині. Поки що до планів федерального уряду не входить утримання свиноматок.

За словами Міріам Штаудте («Зелені»), міністра сільського господарства Нижньої Саксонії, федеральні землі «справді згуртувалися». Землі погодилися з тим, що федеральний уряд має забезпечити достатнє та постійне фінансування для реструктуризації тваринництва. Потрібна довгострокова концепція фінансування всієї конверсії.

Читайте також:  Шольц з нетерпінням чекає на ярмарки в Ганновері

“Велика проблема полягає в тому, щоб дати тваринам більше простору для вигулу і водночас виконати вимоги щодо чистоти повітря”, – сказала Штаудте. Вона сказала, що міністри сільського господарства направили спільний сигнал про необхідність одноманітного застосування, щоби дозволи більше не блокувалися суперечливими вимогами. Існує небезпека, що стайні, переобладнані для більш дбайливого утримання тварин, виділятимуть більше шкідливих речовин – наприклад, тому, що тварини виходитимуть на свіже повітря. У цьому випадку очищення відпрацьованого повітря було б неможливим. Однак викиди можна значно скоротити за рахунок конструктивних заходів та керування стайнею.

Асоціація фермерів закликає до конкретних результатів

Німецька асоціація селян наполягає на конкретних результатах. Безумовно, позитивним є той факт, що досягнуто широкого консенсусу щодо необхідних покращень у маркуванні, фінансуванні та інтерпретації «Технічних інструкцій з контролю якості повітря» (TA Luft). «Проте досі існують лише спільні робочі завдання для експертних груп і немає обов’язкових та короткострокових термінів. У нас більше цього часу немає», – критикує генеральний секретар Союзу фермерів Бернхард Крюскен. Усунення значних прогалин у фінансуванні та в Законі про маркування продукції тваринництва також не терпить зволікань.

“Зрештою, жодна ферма не зможе нічого купити на основі декларацій”, – сказав Торстен Штаак, керуючий директор Interessengemeinschaft der Schweinehalter Deutschlands. За його словами, вирішальним моментом є узгодження єдиних критеріїв. «В даний час вони є настільки серйозними перешкодами, що навіть ті ферми, які вже приступили до роботи, утримуватимуться від інвестицій».

Бакхаус, міністр сільського господарства зі Шверіна, зажадав, щоб «компенсувалися не лише інвестиції, а й поточні витрати, які збільшуються з підвищенням рівня добробуту тварин». З його слів, тваринництво є важливим будівельним блоком для самозабезпечення продовольством. «Ми маємо зробити все можливе, щоб запобігти переходу за кордон із найчастіше нижчими стандартами утримання тварин та охорони навколишнього середовища, а також зарплатний та соціальний демпінг», – сказав політик СДПН.

Читайте також:  Профспілка Verdi зажадала субсидії на D-Ticket

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :