Національні страйки в Ірані додалися до мітингів

0
235

За версією правозахисників, від початку протестів уже вбито понад 200 мирних громадян.

Національні страйки в Ірані.  Фото: @javidirani30/twitter.com

Національні страйки в Ірані набирають обертів. У країні закрилися навіть підприємства, які грали найважливішу роль енергетичному секторі країни.

На одному з відео, яке опублікувала організація «Іранські права людини», що базує в Норвегії, показані протести в місті Мешхед. Це друге за чисельністю місто Ірану. Демонстранти там скандували «Клерики, геть». Водії вторили ним клаксонами автомобілів.

На записах також є страйк власників магазинів у курдському місті Сакез. Там народилася 22-річна Махса Аміні, після смерті якої почалися масові протести. У Сенендеджі учениці старших класів скандують «Жінка, життя, свобода». Це місто є столицею процинції Курдистан.

Також повідомлялося про протести в Ісфахані – місті на південному сході Ірану. Однак цю інформацію, як і багато інших відео, авторитетні інформаційні агенції не можуть перевірити. У країні серйозні проблеми з інтернетом, що ускладнює роботу журналістів.

Національні страйки в Ірані: статистика жертв

Іранські правозахисники стверджують, що під час протестів загинуло вже понад 200 людей. Серед них і дівчатка-підлітки, чия смерть стала приводом для нового витка демонстрацій.

У місті Ардебіль мітинги спалахнули з новою силою після смерті Асри Панахи — дівчинки з азербайджанської етнічної меншини. Вона, за словами активістів, була забита до смерті силовиками. Офіційні особи цю інформацію спростували. Державні засоби масової інформації процитували слова її дядька, який сказав, що Асра Панахі померла від серцевого нападу.

На одному з відео показано, як у місті Ардебіль тривають вуличні протести. На іншому — як спецназ відступає від демонстрантів, які кидають каміння.

Читайте також:  Кадиров закликав прати з лиця землі цілі міста

Реакція влади Ірану

Головна вимога мітингувальників — повалення чинного ісламського режиму. З цього приводу висловився Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї. За його словами, жодна людина в країні навіть не повинна думати про зміну влади. Аятола провів паралелі між Іраном та міцним деревом.

“Тепер цей саджанець – могутнє дерево, і ніхто не сміє думати, що зможе його викорчувати”, – сказав Алі Хаменеї по місцевому телеканалу.

Крім силових структур, влада також розгорнула проти демонстрантів сили ополченців із підрозділу «Басидж». У Тегерані перебуває 380 батальйонів ополчення. За словами їхнього командування, троє солдатів «Басидж» вже загинули, ще 850 отримали поранення.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я